Shpërthimi në Tiranë, i plagosur edhe një shtetas italian, dërgohet me urgjencë te ‘Trauma’

Detaje të reja zbardhen nga shpërthimi i fuqishëm me tritol në Tiranë, ku iu bë atentat shtetasit Preng Gjini.

Mësohet se nga shpërthimi i fortë ka mbetur i plagosur edhe një shtetas italian, i cili ka qenë kalimtar në zonën, kur ka ndodhur ngjarja.

Siç deklaroi drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, italiani i plagosur është dërguar menjëherë në Spitalin e Traumës dhe po merr mjekim, ku fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën, pasi ka pësuar vetëm disa gërvishtje në trup.

Likes:
0 0
Views:
21
Article Tags:
Article Categories:
Aktualitet

Comments are closed.