Makarona me brokoli, një pjatë e shijshme dhe e shëndetshme

PËRBËRËSIT: makarona, brokoli, sallam pikant, djathë, pomodorini, vaj ulliri, hudhër, kripë dhe piper.

PËRBËRËSIT: Ziejmë makaronat në ujë me kripë, ndërkohë në tigan kaurdisim vaj ulliri me hudhër, shtojmë sallamin pikant dhe boçet e bronkolit. Sapo të zbuten shtojmë domatet e prera në mes dhe e ziejmë edhe dy-tre minuta. Shtojmë ujë nga makaronat dhe pastaj makaronat. Në fund i rregullojmë shijen me djathë sipas dëshirës.

Likes:
0 0
Views:
20
Article Tags:
Article Categories:
Receta Gatimi

Comments are closed.