Kate dhe William largohen nga Londra, do të jetojnë në një shtëpi modeste pa kosto sigurie

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit do të largohen nga Londra. Ata do të zhvendosen në një shtëpi “modeste”, që nuk bie në sy, që nuk ka nevojë për rinovime apo kosto shtesë sigurie për të mos rënduar taksapaguesit, një shtëpi pranë Mbretëreshës dhe afër shkollave lokale të George, Charlotte dhe Louis.

Familja do të shkojë Adelaide Cottage në Windsor ndërsa mësohet se shtëpia e tyre ka vetëm katër dhoma gjumi, pa staf të përhershëm.

Kate dhe William duan të revolucionarizojnë imazhin e vërtetë dhe të fokusohen te “normaliteti”. Ata nuk janë në kërkim të shtëpive të pasura për fëmijët e tyre, por për komoditetin e një vilë miqësore për familjet, që ndodhet brenda një distancë në këmbë nga Kapela e Shën Gjergjit dhe Kështjella Windsor në Berkshire. Fëmijët e çiftit, George, 8, Charlotte, 7, dhe Louis, 4, pritet të fillojnë të ndjekin shkollat ​​lokale në shtator.

Kembrixhi do të jetë disa minuta larg mbretëreshës Elizabeth, e cila duhet të rrethohet me të dashurit, pasi ajo është gjithnjë e më shumë vetëm me stafin e saj. Prania e William dhe stërnipërve të tij sigurisht që do të vlerësohet nga Sovrania, e cili është 96 vjeç dhe së fundmi ka vuajtur nga probleme me shëndetin.

Nga ana tjetër, marrëdhëniet me nipin tjetër, Harryn, janë gjithmonë të tensionuara. Duket se bisedat mes Mbretëreshës dhe Dukës së Sussex-it gjatë jubileut të Platinumit përfunduan në një bisedë prej 15 minutash dhe se vëllai i William, i zemëruar nga pozicioni dytësor që i rezervohej gjatë festimeve, u bind të largohej herët nga Londra.

Likes:
0 0
Views:
31
Article Categories:
Showbiz

Comments are closed.