Showbiz

E akuzojnë për ndërhyrjet estetike, Dafina Zeqiri tregon vështirësitë e jetës së saj: Kam 15 vjet që nuk fle mirë

Pas kritikave që i kanë bërë për ndërhyrjet estetike, Dafina nuk ka duruar më dhe ka vendosur të flasë një herë e mirë rreth kësaj teme. Këngëtarja i ka kthyer përgjigje komentit të një ndjekëseje duke i thënë se botox e filler asaj i duken fare normale, pasi ka 15 vite që punon si artiste. […]

Travis Barker dërgohet në spital me ambulancë dhe Kourtney fotografohet pranë tij

Travis Barker u dërgua me urgjencë në spital të martën pasdite dhe Kourtney Kardashian ndodhej pranë tij. Bateristi i Blink-182 u fotografua i shtrirë në një barelë jashtë Qendrës Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, ndërsa Kourtney e ndiqte në këmbë. Ekipi i sigurisë së saj ishte me një Range Rover të zi, duke ndjekur […]

Prezantuesja e BBC-së ndahet nga jeta pasi humb betejën me kancerin

Aktivistja e kancerit, blogerja, prezantuesja dhe ish-mësuesja, Dame Deborah James, ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçare. Ajo ishte duke u trajtuar për kancerin e zorrëve dhe kishte mbledhur miliona për kërkimin e kancerit. Dame Deborah, nënë e dy fëmijëve, u diagnostikua me kancer në zorrë në vitin 2016. Familja e saj e njoftoi vdekjen përmes […]

Bella dhe Gigi Hadid nuk njihen në sfilatën e Marc Jacobs

Bella dhe Gigi Hadid u transformuan totalisht për sfilatën e Marc Jacobs të vjeshtës 2022. Motrat supermodele u ngjitën në pistën e Bibliotekës Publike të Nju-Jorkut të hënën dhe nuk njiheshin, falë kokës së tyre gjysmë të rruar dhe vetullave të zbardhura. Por mos u shqetësoni: vajzat në fakt nuk qethën flokët e tyre për […]

Meghan Markle reagon pas vendimit të abortit: Ajo që ndodh me trupin tonë është thellësisht personale

Dy ditë pas rrëzimit të ‘Roe v. Wade’ nga Gjykata e Lartë, Meghan Markle dhe Gloria Steinem folën për këtë vendim për “Vogue”. Në një bisedë me gazetaren Jessica Yellin, dy mikeshat, të cilat kanë punuar së bashku për të ndihmuar në ratifikimin e Amendamentit për të Drejtat e Barabarta, folën edhe për zgjedhjet e […]

Partneri i Kiara Titos duhet të plotësojë një kusht

Ndonëse nuk ka aspak dëshirë të jetë në qendër të lajmeve rozë, Kiara Tito nuk ia del gjithmonë të të qëndrojë jashtë vëmendjes për jetën private. Së fundi, një fustan jeshi u bë shkak që moderatorja u aludua për një lidhje të mundshme me Mozzik. Por gjithçka ra poshtë pas reagimit të vetë këngëtares me […]

“Si dy pika uji”/ Këngëtari shqiptar i gjen sozinë Florjan Binajt në Greqi, aktori bën reagimin epik (FOTO)

Të gjithë jemi kurioz të gjejmë një sozi tonën. Florjan Binaj e ka gjetur dhe ndodhet në shtetin fqinj, Greqi. Këtë gjë e ka zbuluar këngëtari i njohur i muzikës popullore, Ylli Baka. Ylli ka udhëtuar drejt Greqisë dhe po shijon disa ditë pushime në ishullin Mykonos. Gjatë një dreke, këngëtari ka vënë re kamarierin, […]

Jo vetëm Shakira dhe Pique, ja kush janë çiftet shqiptare që u ndanë për shkak të parave

Shakira dhe Pique janë ndarë për paratë. Çifti, që ishte ndër më të dashurit për publikut, i kanë dhënë fund martesës së tyre pikërisht për lekët. Ndonëse të shumtë ishin hipotezat për një tradhti, duket se arsyeja paska qenë tërësisht monetare. Ish-kunati i këngëtares ka hedhur dritë për arsyet e vërteta të divorcit të famshëm. […]

Pas 9 orësh merret vendimi, këngëtari i njohur dënohet me 30 vite burg

Këngëtari i njohur amerikan R. Kelly është dënuar me 30 vjet burg, i shpallur fajtor për shantazh, trafikim dhe abuzim seksual. Pas rreth nëntë orësh, juria prej 12 antarësh arriti të merrte përfundimtar për këngëtarin e hitit “I Believe I Can Fly”. “Për viktimat në këtë rast, zërat tuaj u dëgjuan dhe drejtësia më në […]

Rrëfehet Miss-i serb që u martua me sheikun arab: Jetoj në harem, burri im ka 147 gra

Jelena Bin Drai dhe burri i saj sheiku arab Saeed Bin Drai kanë katër fëmijë. Ish-Miss Jugosllavia, një nga femrat më të pasura serbe është e martuar me Sheikh Saeed Bin Drai për 13 vite. Nga kurora e dashurisë së tyre kanë lindur katër fëmijë. Në një intervistë, ish-missi zbuloi detajet e një dasme sekrete […]

Statusi i Ronela Hajatit ‘bën lëmsh’ fansat: Po sikur…

Pavarësisht kritikave dhe komenteve negative, duket se Ronela Hajati do të marrë pjesë përsëri në Festivalin e Këngës. Kështu ka lënë të kuptohet vetë Ronela, nëpërmjet një statusi në Twitter. “Po sikur?”-shkruan Ronela Hajati dhe kaq mjaftoi që ndjekësit e saj të shpërthejnë në komente, duke e lidhur këtë status me pjesëmarrjen në Festivalin e […]

Kendall Jenner dhe Devin Booker fotografohen bashkë pas ndarjes

Kendall Jenner dhe Devin Booker u panë sërish bashkë, më pak se një javë pasi u raportua se ishin ndarë. Supermodelja 26-vjeçare dhe ylli i NBA kaluan disa kohë duke folur së bashku në Soho House në Malibu, Kaliforni, të dielën. Në pamjet e paparacëve, ata dukeshin në humor të mirë, madje në një moment […]

Në javët e fundit të shtatzënisë, Arbana Osmani fotografohet në rrugët e kryeqytetit me mamanë e saj

Arbana Osmani nuk publikon shpesh foto me barkun e rrumbullakosur, por nuk ka mundur t’i shpëtojë kamerës së paparacëve të Panorama Plus. Në javët e fundit të shtatzënisë, bashkë me mamanë, moderatorja është fotografuar duke ecur në rrugët e Tiranës në një ditë me shi. Nënë e bijë duken si dy pika uji! E ëma […]

Këngëtarja refuzon t’i japë autograf një fanseje dhe rrjeti ndahet në dy pjesë

Këngëtarja italiane Alessandra Amoroso ka refuzuar t’i japë autograf një fanseje të entuziazmuar, por mënyra si këngëtarja e arsyetoi veprimin nuk e mërziti aspak fansen, e cila fillimisht mendoi se më në fund do të kishte nënshkrimin e idhullit të saj. Orët e fundit është bërë virale një video ku këngëtarja shfaqet në “Tim Summer […]

Me videon e ëmbël, Sara Karaj zbulon gjininë e bebit nr. 2

Influencuesja dhe sipërmarrësja Sara Karaj ka zbuluar gjininë e fëmijës së saj të dytë. Ajo dhe partneri Darti Malaj do të bëhen sërish me djalë. Sara e ka dhënë lajmin përmes një videoje “gender reveal” në YouTube, në praninë e familjarëve të tyre. Sara e dha lajmin se do të bëhet nënë për herë të dytë një […]

‘E zgjodha unë, ajo nuk do më zgjidhte’, Elgit Doda flet për historinë e dashurisë

Këngëtari Elgit Doda dhe moderatorja Klea Huta u përpoqën që ta mbajnë të fshehtë për një kohë të gjatë historinë e tyre të dashurisë, edhe pse prej kohësh shiheshin bashkë dhe në media titujt rozë kishin kohë që qarkullonin. Ndër çiftet më të përfolur, një ditë dy artistët u dorëzuan dhe vendosën ta pranojnë edhe […]

Justin Bieber shfaqet për herë të parë në publik pasi u diagnostikua me sindromën e rrallë

Justin Bieber është parë për herë të parë në publik pasi u diagnostikua me sindromën e rrallë Ramsay Hunt. Ylli i popit dhe gruaja e tij, Hailey Bieber , dukeshin të qetë dhe të buzëqeshur kur zbritën nga avioni i tyre në Los Anxhelos, pasi kaluan 2 javët e fundit në një ishull privat në […]

“Personi që po telefononi nuk përgjigjet”, Bora Zemani nis pushimet larg Donald Veshajt (FOTO)

Me siguri Bora Zemani është një nga emrat që keni dëgjuar më së shumti muajt e fundit. Pas përfundimit të emisionit “Përputhen”, moderatorja po shijon disa ditë relaksi. Ajo së bashku me djalin e saj, Arborin ndodhen në Turqi për pushime. Së fundmi në llogarinë e saj në Instagram Bora ka ndarë me ndjekësit disa […]

“Çift i bukur”, Beniada Nishani ‘nxjerr zbuluar’ Megi Pojanin, konfirmon lidhjen e saj me futbollistin

“Shumë çift i bukur”- ky është komenti i Beniada Nishanit për fotot e Megi Pojanit dhe futbollistit Endri Çekiçi, të cilët po përfliten prej ditësh për një lidhje. Megjithëse nuk ka asnjë reagim nga Megi dhe Endri, detajet fotot e tyre në rrjetet sociale ndezën dyshimet se mes tyre ka lindur diçka. Dhe me sa […]

Harry dhe Meghan në shtëpinë e shoqes së tyre Oprah, a do të ketë një tjetër zbulim bombë?

Më pak se 18 muaj pas intervistës bombë me Oprah Winfrey, Harry dhe Meghan kthehen për të vizituar mikeshën e tyre, prezantuesen e talk show-t më të njohur në historinë e TV amerikan, në vilën e saj në Montecito dhe kjo gjë shkakton të dridhura në oborrin mbretëror anglez. A do të ketë një tjetër […]

Kate Middleton si Lady Diana, shfaqet me uniformë për të nderuar ushtrinë

Dukesha e Kembrixhit është shfaqur me uniformë ushtarake për Ditën e Forcave të Armatosura. Kate Middleton dëshironte të nderonte për “gratë dhe burrat e guximshëm, të kaluarën dhe të tashmen, të cilët shërbejnë në det, tokë dhe në ajër, në Mbretërine e Bashkuar dhe në mbarë botën”. Pamjet janë marrë në bazën ushtarake të Akademisë […]

Baba për herë të katërt në moshën 91-vjeçare/ Ish-pronari i Formula 1 thyen rekord

Në kufijtë e çmendurisë! E çuditshme, por e vërtetë, ish-pronari i Formula 1, Bernie Ekleston, është bërë baba për herë të katërt në moshën 91-vjeçare. Vetëm gjatë ditëve të fundit, manjati britanik ka publikuar në rrjetet sociale një foto me djalin e tij pak më shumë se 1-vjeç të quajtur Ace. Fëmija më i madh […]

Kate Moss ka vite që jeton në fshat, ikona e modës e ka sjellë stilin e saj edhe në enterier!

Kjo është si një përrallë! Supermodelja e viteve ’90, Kate Moss, ka jetuar në shumë kryeqytete botërore gjatë karrierës së saj të gjatë, por vitet e fundit ajo ka gjetur qetësinë e saj në një idil rural vetëm dy orë me makinë nga Londra. Ajo rregulloi një shtëpi të vjetër prej guri në Cotswolds dhe […]

Kush është Anetta Berisha, 20 vjeçarja që po mahnit në botë me bukurinë e saj?

Një person me ndikim është dikush që ka krijuar një reputacion rreth një komuniteti. Shpesh ata janë edhe ambasador të një marke të caktuar. Pjesë e kësaj industrie me një sukses shumë të madh është edhe modelja me prejardhje nga Kosova, Anetta Berisha. Vetëm 20 vjeçare, ajo ka arritur të mbledh plot 324 mijë ndjekës […]

Fifi i drejtohet të dashurit: Më fal që nuk jam ruajtur vetëm për ty

Këngëtarja e njohur nga Ferizaj, Filloreta Raçi-Fifi, prej disa muajsh po shijon një romancë dashurie. Ajo është në lidhje me biznesmenin nga Shqipëria, Adis Patushi, i njohur si ish-bashkëshorti i modeles Adrola Dushi. E njëjta së fundmi i ka bërë një dedikim në rrjete sociale duke shprehur dhe treguar se sa shumë e do. Foto: […]

Kim Kardashian e ka dëmtuar fustanin e Marilyn Monroe? Fotot e reja zemërojnë rrjetin

Kim Kardashian shkaktoi reagime të shumta kur u shfaq në Met Gala 2022 me fustanin ikonik të Marilyn Monroe nga viti 1962. Kim humbi 7 kilogramë përpara ngjarjes për të hyrë në fustanin historik dhe veshi një kopje për festën, pasi nuk ishte në gjendje të lëvizte lirshëm në fustanin origjinal. “Unë kam jashtëzakonisht respekt […]

Një muaj pasi u bë publike, merr fund lidhja e çiftit të famshëm

Jason Momoa dhe Eiza González i kanë dhënë fund lidhjes. “Ata janë thjesht njerëz shumë të ndryshëm,” tha një burim për People. Një burim tjetër thotë se dyshja shpresojnë në një rikthim. “Ata e duan shumë njëri-tjetrin dhe janë takuar në mënyrë sekete për disa kohë përpara se lidhja të bëhej publike. Ata janë në […]

19-vjeçarja përballet çdo ditë me ofendime në rrugë, ka njërën këmbë shumë më të trashë se tjëtrën

Një adoleshente britanike përballet me komentet e vrazhda të të panjohurve në rrugë, për shkak të një problemi fizik nga i cili vuan. Didi Okoh, 19 vjeçe, vuan nga limfedema, një gjendje e rrallë mjekësore ku lëngu grumbullohet në indin e këmbës së saj të majtë, duke shkaktuar ënjtje të rëndë. “Njerëzit shpesh ndalojnë dhe […]

Kate dhe William largohen nga Londra, do të jetojnë në një shtëpi modeste pa kosto sigurie

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit do të largohen nga Londra. Ata do të zhvendosen në një shtëpi “modeste”, që nuk bie në sy, që nuk ka nevojë për rinovime apo kosto shtesë sigurie për të mos rënduar taksapaguesit, një shtëpi pranë Mbretëreshës dhe afër shkollave lokale të George, Charlotte dhe Louis. Familja do të shkojë […]

“Mos ta marrë vesh mami” tipike e baballarëve, ja çfarë i mban të fshehtë David Beckham Victorias

Futbollisti i njohur, David Beckham është me pushime në Venecia me vajzën e vetme të çiftit, Harper, 10 vjeçare. Babë e bijë po shijojnë pushimet e shkujdesura në qytetin italian dhe superylli i stadiumeve ka shpërndarë foto të mrekullueshme në llogarinë personale në Instagram. Ata zbulojnë bukuritë e qytetit, bëjnë shëtitjet standarde me gondola dhe më pas shkojnë […]

E dashura e Kanye West mohon lajmet e ndarjes: Kini respekt, është ditëlindja e tij

Chaney Jones iu kundërpërgjigj lajmeve se ajo dhe Kanye West janë ndarë, përmes një videoje dedikuar ditëlindjes së 45-të të reperit. Jones ndau një montazh në Instagram që shfaqte foto të saj dhe West gjatë gjithë lidhjes së tyre dhe shkroi: “Gëzuar ditëlindjen zemër, të dua.” Ajo gjithashtu mohoi lajmet në një koment në postimin e TMZ, […]

Probleme shëndetësore? Johnny Depp fotografohet duke dalë nga një hotel i mbajtur nga sigurimi

Johnny Depp u fotografua duke dalë nga një hotel i mbajtur për krahu nga sigurimi. Fotot bënë xhiron e rrjetit duke shqetësuar fansat për gjendjen shëndetësore të aktorit. Mirëpo, duket se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Një burim për Page Six thotë se ekipi i tij i sigurisë po e mbante aktorin të sigurt […]

Anulon papritur 2 koncerte, Justin Bieber trondit fansat: Sëmundja ime është përkeqësuar!

Në momentin e fundit këngëtari shumë i dashur për publikun, Justin Bieber ka anuluar dy koncerte të planifikuara në Toronto. Gjithë fansat e këngëtarit me famë botërore janë tronditur nga motivi i Bieber, i cili ka shpjeguar se i është përkeqësuar gjendja shëndetësore. “Nuk më besohet se po e them këtë, por sëmundja ime është përkeqësuar dhe […]

Pas zërave për një lidhje, Semi Juapaj publikon videon me princin e saj

Semi Jaupaj ka qenë në qendër të vëmendjes kohët e fundit. Disa video dhe foto të këngëtares krah Ron Zaitit u shpërndanë menjëherë në rrjet duke ndezur kështu dyshimet se mes tyre mund të ketë lindur një romancë. E ndërsa asnjëri nga këngëtarët nuk kanë reaguar, Semi Jaupaj ka postuar së fundmi një video në […]

“Ana e errët” e Adisit, biznesmeni urdhëron Fifin të fshijë fotot nga Instagrami: Kaq po të them, do të…

Pavarësisht mesazhve negative dhe kritikave që marrin, Fifi dhe Adis Patushi vijojnë ta shijojnë romancën e tyre në sytë e publikut duke mos i kursyer as shakatë me njëri-tjetrin. Në një foto që Fifi ka ndarë së fundmi në Instagram e gjithë vëmendja është përqendruar në seksionin e komenteve, ku ajo dhe Adisi kanë zhilluar […]

Kim Kardashian u jep një ‘kuptim’ të ri xhinseve të grisura

Kur është fjala për Kim Kardashian, që çdo veshjeje i jep kuptim të ri, duhet të ndalemi edhe nëse ajo vesh xhinse të grisura. Këtyre të fundit u ka dhënë një kuptim tërësisht të ri në daljen e saj të fundit. Mund të jetë e vështirë të bësh selfie në tualet dhe të dukesh mahnitëse, […]

Kjo është ngjyra që ka fiksuar Evi Reçin dhe gjithë Instagramin

Nuk e dimë për ju, por këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi momentalisht ka një tërheqje ndaj ngjyrës jeshile. Në fakt, kjo ngjyrë ka qenë një nga trendet më të mëdha të vitit 2021 dhe vazhdon të mbizotërojë edhe gjatë këtij viti. Mjafton të hapësh Instagramin dhe është e pamundur të mos shohësh jeshile në çdo […]

Jennifer Lopez del në rrugë me këmishë nate dhe ndoshta sapo krijoi një trend të ri

Shprehja ‘Woke up like this” i përshtatet totalisht Jennifer Lopez, sepse këngëtarja doli në rrugë ashtu siç u zgjua. Ajo u fotografua në Los Anxhelos gjatë fundjavës, duke u dukur elegante si gjithmonë, por mbante veshur një fustan të bardhë pa mëngë me detaje dantelle. Mund të duket si një nga fustanet e lirshme të […]

Meghan dhe Harry bashkohen me William dhe Kate pas dy vjetësh, por nuk komunikojnë

Princi William, Kate Middleton, Princi Harry dhe Meghan Markle morën pjesë në Shërbimin Kombëtar të Falënderimeve gjatë ditës së sotme, por nuk u ulën e as nuk u panë pranë njëri-tjetrit. Kate dhe William u ulën në anën e djathtë të Katedrales së Shën Palit pas mbërritjes. Ata zunë të njëjtin vend si Princesha Anne, […]

Trixa vendosi të flasë publikisht

“Nuk ka asgjë për të qenë pishman. Nëse do e ktheja kohën pas e vetmja gjë që do i thoja vetes do ishte që të mos kisha aq shumë frikë, mbase do ta shijoja pak më tepër…” Trixa duket shumë më e qetë pas një presioni mediatik aspak të lehtë që përjetoi pas daljes nga […]

Më në fund, Mbretëresha Elizabeth takon për herë të parë stërmbesën e saj Lilibet

Mbretëresha Elizabeth II, më në fund, takoi stërmbesën e saj Lilibet, sipas Page Six. Princi Harry dhe Meghan Markle e morën vajzën e tyre në Mbretërinë e Bashkuar për t’u takuar për herë të parë me gjyshen e Harry-t. Familja Sussex ka qëndruar në Frogmore Cottage, afër kështjellës Windsor. Çifti dhe fëmijët e tyre kaluan […]

Merr fund lidhja e Shakira-s dhe Piqué: Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi

Shakira dhe Gerard Piqué janë ndarë! Çifti e dha lajmin në një deklaratë të përbashkët sot, duke shkruar: “Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi. Kërkojmë privatësi në këtë moment për mirëqenien e fëmijëve tanë, të cilët janë prioriteti ynë maksimal. Faleminderit paraprakisht për mirëkuptimin dhe respektin.” Ata kanë bashkë dy djem, Milan, 9 vjeç dhe […]

Nuk duron dot zhurmat e avionëve, veprimet e princ Louisit në ceremoni tërheqin vëmendjen e të gjithëve

Princi Louis tërhoqi dje vëmendjen e shfaqjes gjatë aktivitetit të Jubileut Platinum të Mbretëreshës Elizabeth, teksa u pa duke mbuluar veshët e tij pranë mbretëreshës, ndërsa avionët fluturonin mbi Pallatin Buckingham. Familja ishte aty për të parë teksa avionët e Forcave Ajrore Mbretërore ulërinin lart për të nisur katër ditët e festimit, në nder të […]

Shtatë javë pas gjyqit mes Johnny Depp dhe Amber Heard, reagon për herë të parë vajza e aktorit

Lily-Rose Depp, vajza Johnny Depp ka bërë postimin e parë në rrjetet sociale që prej nisjes së gjyqit mes aktorit dhe ish-bashkëshortes së tij Amber Heard. Modelja postoi disa foto për ditën e saj të lindjes. ” 23 !”– shkruan ajo krahas fotove të postuara. Vajza e Depp u shfaq e veshur e gjitha në […]

Skandali me fotot pak para dasme, partnerja e futbollistit të njohur nuk anulon dot martesën, por…

Billi Mucklow, partnerja e futbollistit anglez Andy Carroll, nuk ka “humor” për t’u martuar pas skandalit të bërë publik pak ditë më parë, ku qarkulluan disa foto të tij duke fjetur me një femër tjetër. Edhe pse 34-vjeçarja e ka marrë tashmë vendimin e vështirë për të vijuar me procedurat e martesës edhe pas skandalit, […]

”Edhe detit ja marr frymën për ty,” Adis Patushi dhe Fifi nisin pushimet e para bashkë/ Ja ku janë “arratisur” çifti

Fifi po përjeton ditët e saj më të lumtura në aspektin personal. Që pas daljes së saj nga shtëpia e Big Brother Vip, këngëtarja po shijon romancën me Adis Patushin. Dyshja duken shumë të dashuruar me njëri-tjetrin, dhe këtë ndjenjë po e përjetojnë në syrin e gjithë publikut. Së fundmi çifti më i komentuar për […]

Brenda arkivit prej 30 mijë veshjesh të Kim Kardashian: “Pa Kanye-n që më udhëheq nuk di çfarë stili kam”

Koleksioni i modës i Kim Kardashian është shumë i madh për çdo dollap. Në episodin e ri të së enjtes të “The Kardashians” të Hulu-s, Kim Kardashian u tregoi fansave të saj pamjet brenda arkivit të veshjeve të saj. “Mendoj se kam 30 mijë copë”, i tha ylli mikeshës së saj Tracy Romulus ndërsa vizitonte ndërtesën […]

“Gati për fëmijën e dytë!” Xhensila Myrtezaj flet për zgjerimin e familjes dhe divorcin e prindërve: Nuk më ka penguar, por…

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë gati për tu bërë sërish prindër. Dhe shkak është pikërisht vajza e tyre Ajka. Në një intervistë për ‘Mirage’, këngëtarja tha se kur e sheh të bijën që luan vetëm i dhimbset dhe do ta bëjë atë me një motër ose vëlla. Sakaq, pranoi se edhe Besi po i […]

Kanë 2022/ Pamja magjepsëse e Elsa Hosk, solli në kujtesë pamjen ikonike të Elizabeth Taylor

Dalja e Elsa Hosk në Festivalin e 75-të të Filmit në Kanë solli një ajër të vjetër të Hollivudit! Make up artisti Hung Vanngo krijoi një pamje të jashtëzakonshme me një fustan të veçantë, shkëlqim në cepat e brendshëm të syve, vetulla të formuara në mënyrë perfekte dhe nuanca rozë në mollëza dhe buzë. Por […]

Mbretëresha Elizabeth u rikthehet detyrave të saj, por ja çfarë tërhoqi vëmendjen e të gjithëve

Pasi kaloi Covid 19 me vështirësi duket se Mbretëresha Elizabeth e ka marrë veten. Monarkja 96 vjeçare ka marrë së fundmi pjesë në shfaqjen e luleve të Chelsea, një nga ngjarjet e saj të preferuara. Ajo kishte zgjedhur të lëvizte  ​​me një makinë me karroca për shkak të problemeve të saj në lëvizje, por kjo nuk e […]

“Vëllai im dhe burri jot”, çfarë i bën bashkë Beti Njumën dhe Dalina Buzin?

Beti Njuma dhe Dalina Buzi ndonëse kanë shumë vite në media e televizion asnjëherë nuk i kemi parë bashkë për shkak të profileve të ndryshme që kanë. Dhe nëse po pyesni se përse duhet t’i lidhim këta dy emra bashkë, përgjigja është se ato janë kunata. Asnjëra prej tyre nuk e kishte zbuluar këtë fakt, […]

“Shpirti im dëshiron të jetë në skenë për ju” ky problem shëndetësor po e mban Aurela Gaçen larg skenës

Nuk dimë t’ju themi me siguri se kur daton ngjitja për herë të parë në skenë e Aurela Gaçes, por jemi shumë të lumtur që është pjesë e saj dhe vazhdon t’i japë kaq shumë muzikës shqiptare. Energjia e saj është thuajse e pashtershme dhe këtë gjë e ka treguar në daljet e shumta publike dhe […]

Fedez rikthehet bujshëm në skenë: nga puthja me këngëtarin italan tek detajet për ecurinë e sëmundjes

Fedez po përgatitet për atë që do të jetë rikthimi i tij i madh në skenë. Këngëtari Tananai, i cili është aktualisht i angazhuar me një sërë koncertesh, duket se po e ndihmon mikun e tij për t’u rikthyer. Mbrëmjen e djeshme në ‘Fabrique Milano’ në skenë me Tananai ishte edhe Fedez. Fansat kërcyen dhe kënduan […]

VIDEO/ Momente sikleti për Hygerta Sakon, karrigia “lë në baltë” prezantuesen e sportit gjatë emisionit

Prezantuesja e sportit në RTSH, Hygerta Sako kaloi një moment jo shumë të këndshëm, gjatë emisionit të saj. Sako, teksa ishte në transmetim të drejtpërdrejtë u përpoq të ulej në karrige, por  rënia disa centimetra më poshtë e kësaj të fundit e trembi disi bukuroshen e ekranit. Gjithsesi, ajo preferoi ta kalonte me të qeshura […]

Donaldi u shfaq i afërt me Borën, Beatrix “nuk duron më”, ja çfarë publikon në rrjete sociale

Aktori i humorit Donald Veshaj dhe moderatorja e njohur, Bora Zemani u bënë bashkë në sfilitën e modës së organizuar nga stilisti Valdrin Saiti. Dyshja u panë duke biseduar me njëri-tjetrin dhe pamjet janë bërë virale. Pas “zhurmës” së madhe ka reaguar edhe Beatrix. Reagimi nuk ka ardhur drejtpërdrejt për eventin, por ka publikuar një […]

Pas fotos krah Donaldit, Bora Zamanit i “del situata nga duart”, shpërthejnë komentet negative: Turp, të kanë bërë si…

Duket se ribashkimi i Bora Zemanit me Donald Veshajn nuk është pritur mirë nga një pjesë e madhe e ndjkësve të tyre, të cilët janë shprehur të zhgënjyer ndaj moderatores. Bora Zemani bëri postimin e parë në llogarinë e saj në Instagram, që pas publikimit të fotove të saj krah ish të dashurit. Menjëherë ndjekësit, […]

Robert Aliaj i ashpër ndaj Ronela Hajatit për pjesëmarrjen në “Eurovision”: Performancë mediokre, diçka kot. Si një teneqe që bie nga shkallët

Artisti Robert Aliaj ka komentuar perfomancën e Shqipërisë në “Eurovision”, ku u përfaqësuam nga këngëtarja Ronela Hajati, me këngën “Sekret”. Sipas Aliajt, kënga dhe performanca ishte mediokre, ndërsa shtoi se gjithë gjëja ka qenë e deleguar. “Mediokër sigurisht që ishte, por edhe i pa menduar. Ishte diçka kot. Nuk ishte këngë njëherë. Kishte ulëritje, nuk […]

Festivali i filmit në Kanë, disa nga yjet që shkëlqyen në tapetin e kuq (VIDEO)

Festivali i Filmit në Kanë 2022 nisi zyrtarisht më 17 maj e do të përfundojë më datë 28. Disa nga yjet tanë të preferuar janë nisur me avion për të marrë pjesë në ceremoninë vjetore që mbahet në Francë. Ndër premierat e parashikuara janë “Top Gun: Maverick” (me protagonist Tom Cruise) dhe Elvis (me Austin […]

Një dokumentar i ri pretendon se Nënë Tereza kishte një anë shumë të errët

Një dokumentar i ri pretendon se Nënë Tereza kishte një anë shumë të errët. Dokumentari me tre pjesë në Sky i titulluar “Nënë Tereza: Për dashurinë e Zotit”, pretendon se fituesja e çmimit Nobel për Paqen nuk ishte siç dukej. Më poshtë mund ta shikoni trailerin: Në vitet e saj të hershme, Nënë Tereza, një […]

Rudina Dembacaj tregon se së shpejti do të bëhet sërish nënë

Rudina Dembacaj ka rrëfyer së fundmi se ajo dhe Mark Frroku janë gati për t’u bërë përsëri prindër. Në një intervistë në studion e “N’majë t’gjuhës”, Rudina tregoi se bashkëshorti i saj prej kohësh dëshiron një fëmijë dhe tani ka ardhur momenti. “Së shpejti do të bëjmë një fëmijë bashkë. Pavarësisht se bashkë i kemi […]

Fiori Dardha zbulon sëmundjen nga e cila vuan dhe pyetjen që e lëndon më shumë

Fiori Dardha ishte e ftuar në “Jo vetëm modë”, ku foli si rrallëherë për jetën e saj private. Ajo tregoi se pse vendosi të martohet ligjërisht me bashkëshortin plot 5 vite nga dasma e tyre. “Ne bëmë një dasmë para 5 vitesh, që ishte një dasmë e madhe, tradicionale. Unë doja që ditën e celebrimit […]

‘A e ke shok babin e Anës?’, Soni Malaj zbulon raportin që ka me ish-bashkëshortin

Ndonëse ka vite që jetojnë secili jetën e tyre, Soni dhe Mirko Luccarelli, ish-bashkëshorti i saj, janë gjithmonë bashkë kur është fjala për vajzën e tyre Ana. Në çdo rast, kur është fjala për t’i dedikuar asaj surpriza apo për gjithçka që ka atë në fokus, Soni dhe Mirko janë gjithmonë gati. E ftuar mbrëmjen […]

Nga një ‘peng’ i mbetur, Soni Malaj fitoi dhuratën e madhe të jetës

Sa herë ka një këngë ritmike, Soni Malaj ka shoqëruese edhe një performancë të jashtëzakonshme dhe këtë e dinë të gjithë. Ashtu siç dinë edhe pikën e saj të dobët për kërcimin. Gjithmonë energjike, e gjallë e shpërthyese, Soni i bën të gjithë të kërcejnë bashkë me të. Pikërisht nga kërcimi dhe lidhja e fortë […]

Ç’kuptim ka ‘Dubai Porta Potty’ që është tashmë trend në rrjete sociale

Disa gjëra të çuditshme pushtojnë herë pas herë TikTokun, por trendi i fundit viral mund të jetë thjesht më i çuditshmi dhe më i neveritshmi. Përdoruesit e TikTok po flasin për diçka të quajtur “Dubai Porta Potty”, që është aktualisht trend edhe në Twitter dhe rrjete të tjera sociale. (Porta potty – kabinë portative që […]

Ndahet nga jeta 16-vjeçarja që dikur u bë meme virale

Kailia Posey, e cila u shfaq në “Toddlers & Tiaras” kur ishte 5 vjeç, ka ndërruar jetë në moshën 16-vjeçare. Nëna e saj, Marcy Posey Gatterman, postoi fillimisht lajmin tragjik duke mos dhënë detaje për shkakun e vdekjes. Megjithatë ajo më pas zbuloi për TMZ se Kailia ndërroi jetë nga vetëvrasja. PHOTO CREDITS: MISS KAILIA […]

Ronela Hajati “hakmerret” ndaj Eurovisionit me veshje ‘ekstravagande’ dhe i thotë të gjitha: Babai më jep forcë të vazhdoj!

Ronela Hajati ka realizuar sot një konferencë për shtyp në Turin ku ka folur rreth shumë gjërave me vetëbesim dhe natyrën e saj karizmatike. Ajo që rrëmbeu më shumë vëmendje ishte veshja e këngëtares shqiptare e cila u shfaq me një fustan të bardhë të gjerë që i mbulonte gjithë trupin përveç duarve që i […]

Dëshmia e psikologes: Johnny Deep goditi Amber Heard me shkelm pas shpine për shkak të xhelozisë ndaj James Franco

Psikologia Dawn Hughes të martën (3 maj) dëshmoi se Johnny Depp “goditi” Amber Heard “pas shpine” në një zemërim xhelozi ndaj James Franco. Hughes ishte dëshmitarja e parë që dëshmoi në emër të Heard pasi avokatët e Depp pushuan çështjen e tyre të martën, pas më shumë se tre javësh prova dhe dëshmi në padinë […]

Njerëzit, përsëri, nuk bëjnë dot ‘paqe’ me stilin e ri të Xhensilës!

26 prill, Xhensila Myrtezaj publikoi këngën e re “Ale Ale” dhe krahas atyre që e komplimentojnë sepse “ka ardhur ndryshe”, një pjesë e mirë duket e irrituar me klipin dhe/ose këngën. Shohim pak disa prej komenteve: – Dikush mendon se ka “dalë jashtë vetes” apo se duket “e sforcuar” – Të tjerë mendojnë se duhet […]

Kim Kardashian përlotet për veprimin që Kanye West bëri në lidhje me kasetën e seksit

Edhe pse të ndarë, Kanye West e ndihmoi Kim-in të merrte kasetën më famëkeqe të momenteve intime me Ray J. Në episodin e fundit të serialit të ri të familjes më të famshme “The Kardashians”, Kim u përlot pasi kujtoi momentin kur West u takua me ish të dashurin e saj, këngëtarin dhe sipërmarrësin Ray […]

Brooklyn Beckham tregon unazën e veçantë të martesës dhe s’do ta besoni sa kushton

Brooklyn Beckham dhe Nicola Peltz u martuan më 9 prill në një ceremoni luksoze në pronën e familjes Peltz në Palm Beach, Florida. Detajet nga dasma u komentuan në mediat e gjithë botës, por unaza e Brooklyn ka shpëtuar pa u vënë re. Në një video gatimi të shpërndarë në Instagram këtë javë, 23-vjeçari tregoi […]

Nga shakaja në emision deri te ‘përplasjet’ online, Donaldi dhe Fifi bëjnë lëmsh rrjetin

Emisoni i Donaldit dhe Romeos, “Më lër të flas”, nisi mbrëmjen e djeshme në Top Channel, por më shumë se emisioni sot në rrjet u diskutua një shaka e bërë nga Donaldi. Ndërsa ai po i tregonte këngëtarit Mozzik ambientet e shtëpisë së Big Brother, i tha se ky është vendi ku ra Fifi, duke […]

Kris Jenner tregon në gjyq kur Blac Chyna i drejtoi armën Rob-it dhe kërcënoi se do vriste Kylie-n

Ish-partnerja e Rob Kardashian, Blac Chyna është përballur në gjyq me familjen Kardashian-Jenner për pretendimet se familja kishte përdorur ndikimin e tyre për të anuluar shfaqjen që ajo dhe Rob planifikonin të realizonin në E!. Ajo kërkon 40 milionë dollarë dëmshpërblim për humbje të të ardhurave dhe më shumë se 60 milionë dollarë për fitime […]

‘Më ka bërë block në Instagram’, Fifi tregon kush ishte e ftuara e padëshiruar në ditëlindjen e Monikës

Fifi dhe Arjola duket se akoma nuk e kanë rregulluar marrëdhënien mes tyre. Madje, Arjola i ka bërë block në Instagram. Në Post Big Brother VIP, dy vajzat patën një përplasje me njëra-tjetrën, pasi Fifi i tha se nuk e kishte mbështetur brenda shtëpisë. Në një telefonatë mes Fifit dhe Monika Lubonjës gjatë “E Diell”, […]

‘Miqtë nuk më njohën’, Jennifer Grey pranon pendesën për ndërhyrjen e hundës që prishi karrierën e saj në Hollywood

Jennifer Grey foli për vendimin e saj famëkeq për të bërë një ndërhyrje në hundë në kulmin e karrierës së saj në fillim të viteve ’90. Aktorja 62-vjeçare vendosi të bënte dy operacione rinoplastike pasi u bë e famshme në mbarë botërore me filmin e vitit 1987 ku ajo luajti Baby Houseman – por pamja […]

Beatrix bën ndryshimin drastik në “look”/ Triksa eshte kjo??

Me disa video dhe foto në “Instagram”, Beatrix Ramosaj ka zbuluar ndryshimin e menjëhershëm dhe drastik në pamjen e saj. Ramosaj është shfaqur me flokët në ngjyrë të zezë, të prera shkurt dhe me baluke. Nuk dihet nëse ky është një ndryshim i përkohshëm, megjithatë për një moment Beatrix i ka bërë të gjithë të […]

Nuk ka festë pa Marget

Pashkët katolike kanë sjellë edhe foton e parë të Marinës me të voglën e saj, Marget. “Pashkët më të bukura. Gëzuar Pashkët”, ka shkruar moderatorja krah fotos ku shihet me vajzën në krahë e qeshur. Ajo që bie tjetër në sy janë format fizike të Marinës, e cila duket po aq elegante si më parë, […]

Donaldi “lëshon pëllumbat” mes koncertit, ka një përgjigje pas deklaratës së Borës!

  Një shprehje popullore thotë: “i lëshoi pëllumbat!”, që do të thotë se nuk është e aq mirë nga gjendja psikologjike. E duket se Donaldi i ka lëshuar paksa. Mbrëmjen e djeshme Donaldi ka qenë i ftuar në një koncert, ku në një moment ka pyetur turmën nëse është dedikim apo jo. Turma menjëherë ka […]

Gjesti fisnik i Meghan Markle do t’ju rrisë vlerësimin për të, pse ishte pa pallto kur mbërriti në Holandë/ FOTO

Meghan Markle dukej mahnitëse kur mbërriti në “Invictus Games” në Hagë, Holandë, të premten, por asaj i mungonte një pjesë kryesore e veshjes së saj: palltoja. Markle dhe burri i saj Princi Harry po përcilleshin nga anëtarët e ekipit të Holandës dhe familjet e tyre, duke përfshirë një grua që mbante një foshnjë, kur ajo […]

Noçja e ‘Big Brother’ bëhet nënë për herë të dytë, vjen në jetë Brendon

Najada Konomi, ose e njohur ndryshe si Noçja e “Big Brother” është bërë nënë për herë të dytë. Lajmin e bukur e ka bërë të ditur vetë ajo, duke ndarë në rrjetet sociale disa foto nga shtatzënia dhe dorën e bebushit. Noçja është bekuar me një djalë, pas vajzës më të madhe. Ajo ka zbuluar […]

Në moshën 47-vjeçare Eva Longoria zbulon sekretin e pamjes së saj të bukur

Eva Longoria është një aktore që pavarësisht moshes mbetet në superforme. Aktorja ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram mënyrën se si stërvitet. Ish ‘Shtepiakja e Dëshperuar’ para pak kohës ka mbushur 47 vjeç dhe të gjithë pyesin se si ka mundësi që ajo duket kaq bukur, në dekadën e saj të pestë. Kohë […]

Maja tregon momentin e sikletshëm në një dasmë dhe vendimin që mori më pas

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Maja në një intervistë për emisionin “Shqipëria Live”, tregoi një moment të sikletshëm që i kishte ndodhur në një dasmë ku e kishin ftuar për të kënduar. Maja tha se fillimisht kishte rënë dakord që paratë që do ia hidhnin asaj gjatë dasmës, ishin për të, ndërsa paratë e […]

Pak ditë pas ndarjes nga i dashuri, Adriana shfaqet më e bukur se kurrë

Adriana Matoshi është një aktore shumë e dashur për publikun. Ajo merr vëmendje të madhe kudo me paraqitjet e saj. Ditë me parë, Adriana u nda nga i dashuri u saj me prejardhje nga Afrika, Keith Groeneveld. Pas ndarjes deputetja e Vetëvendosjes ka publikuar disa video në profilin e saj në Instagram, ku shfaqet në […]

Tiffany Haddish u paraqit në “Oscars” me fustanin e Valdrin Sahitit – të njëjtin që Monika Lubonja e veshi në Big Brother VIP

Aktorja e njohur e komedisë, Tiffany Haddish, ka qenë mbrëmë (e diel) e ftuar në ceremoninë e madhe të ndarjes së çmimeve, “Oscars 2022”. Ajo u prezantua me një fustan elegant si në tapetin e kuq, ashtu edhe në pas-ndejën e organizuar nga “Vanity Fair”. Aktorja Haddish është dukur joshëse edhe në para-ndejën e “Oscars”, […]

5 veshjet e çdo kohe që e tregojnë siluetën më të hollë

Të gjithë e dimë që veshjet janë aq të rëndësishme sa mënyra e veshjes të tregon herë të dobët e herë të shëndoshë. Por ekzistojnë edhe disa truke, të cilat ju ndihmojnë të shkëlqeni në atë që keni veshur, duke pasur një siluetë të kuruar. Ja çfarë duhet të vishni për të treguar siluetën tuaj […]

Aktorja e njohur, shtatzënë për herë të parë

“Të dua më shumë se kurrë më parë dhe zemra po më zgjerohet për të të dashur edhe më shumë. Mezi pres të të shikoj të ndash dritën, dashurinë dhe pasionin me fëmijën tonë”, – shkruan artistja në mesazhin e saj. Ashley Greene ka ndarë pasditen e sotme lajmin e bukur se është shtatzënë për herë […]

Këngëtarja e njohur i jep fund karrierës pas një përplasjeje me fansat: Mezi pres të zhdukem

Doja Cat thotë se i ka dhënë fund me biznesin e muzikës! Ky vendim erdhi pas një përplasjeje me fansat në Paraguaj për një shfaqje të anuluar të festivalit. Këngëtarja u tha fansave se “mezi pret të zhduket” pasi mbështetësit e mërzitur iu kundërvunë duke mos pranuar festivalin e anuluar Asunciónico të Paraguajit. “Doja rreth […]

Keith konfirmon ndarjen nga Adriana Matoshi dhe jep një mesazh të fortë

Prej disa ditësh po qarkullon lajmi se Adriana Matoshi dhe Kieth i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Pikënisja e këtyre lajmeve ishte fakti që ata nuk e ndiqnin më njëri-tjetrin në Instagram dhe i kishin fshirë thuajse të gjitha fotot së bashku. Më në fund, ka qenë vetë Keith që e ka konfirmuar lajmin […]

Elvana Gjata “bie” nga froni i këngëtares më të paguar! Pas përfundimit të “ëndrrës amerikane”, rikthehet përgjithmonë në Shqipëri

Elvana Gjata i ka kënduar ish-të dashurit, të paktën kjo është ajo që thotë në këngën e fundit. “EX” është produksioni i fundit i këngëtares, që erdhi si një bashkëpunim me dj Gimin dhe Bardhin. Kënga, që ka edhe shumë skena gazmore, duket se është pëlqyer dhe klikuar shumë deri më tani. Megjithatë, kjo këngë […]

Romanca Beatrix-Donald komentohet në “Për’puthen”, reagon Bora Zemani

Gjuha e urrejtjes është një problem gjithnjë në rritje dhe shqetësues në rrjetet sociale. Kjo temë është diskutuar edhe në “Për’puthen” ku u fol për komentet negative në drejtim të konkurrentëve por jo vetëm. Gjatë diskutimit Bora pyeti Arjan Konomin se çfarë mendimi ka rreth kësaj çështjeje dhe ai solli në vëmendje faktin që “Big […]

Erdhi kënga e re nga David Dreshaj, gjysëm milioni për një ditë

Ka vetëm pak orë që ka ardhur videoklipi dhe projekti më i ri muzikor nga artisti David Dreshaj dhe ashtu siç u paralajmërua është një super projekt. Kënga quhet “Ku je” dhe ai ka pasur idenë dhe ka bashkëpunuar me një producent të hiteve siç është Darko Dimitrov dhe videoklipi mjaft i bukur nga Max […]

Ronela Hajati në zi, ndahet nga jeta personi i saj i afërt!

Ronela Hajati është një nga këngëtaret më të preferuara të të gjithë publikut shqiptar, e cila gjithnjë ka përçuar pozitivitetin dhe gjallërinë e saj në çdo koncert apo dalje televizive.   Megjithatë, së fundmi, artistja shqiptare ka ndarë një lajm të hidhur për të me të gjithë ndjekësit e saj në rrjete sociale lidhur me ndarjen […]

Duan të largojnë Kanye-n si performues kryesor në “Coachella”, peticioni merr mijëra nënshkrime

Këtë të hënë është krijuar një peticion që kërkon heqjen e Kanye West si performues kryesor nga “Coachella 2022”. Mesa duke shumë njerëz kanë rënë dakord për këtë gjë pasi, numri i nënshkrimeve për këtë peticion ka shkuar mbi 25.000 dhe vazhdon të rritet.* Thirrja për të larguar reperin nga “Coachella 2022” filloi javën e […]

Flori Mumajesi dhe moderatorja e njohur “kapen” duke u puthur në një dasmë, videoja që po bën xhiron e rrjetit

Nuk është hera e parë që në radhët e personazheve të njohura shqiptare të kenë lindur dashuri, të cilat i kanë rezistuar kohës apo janë finalizuar në martesë, duke na bërë të besojmë akoma edhe me shumë në përrallat me fund të lumtur. Ashtu sikundër ka patur plot raste ku thjesht është aluduar për lidhje […]

Më shpejt nga sa pritej, mami Zaimina nuk rezistoi dhe na zbuloi pak nga Kamari

Që prej ditës së djeshme familjes së bukur të Zaimina Vasjarit, Klodit dhe princeshës së tyre, Khloe u është bashkuar një pjesëtar i ri  i cili mban një emër të veçantë, por edhe shumë të shtrenjtë, Kamar. Këngëtarja shqiptare Zaimina Vasjari është bërë nënë për herë të dytë. Lajmi u bë fillimisht publik nga Privé, […]

Zaimina Vasjari, nënë për herë të dytë: Zbulon emrin e vogëlushit

Zaimina, është bërë nënë për herë të dytë! Ajo dhe partneri i saj Klodi, janë bërë prindër të një djali, emrin e të cilit e zbuloi vetë këngëtarja përmes një postimi në Instagram. “Fytyra jote e ëmbël i shtoi dozën e lumturisë portretit tonë familjar. Sot të mbaj në duar ty drita ime që ashtu […]

Kim Kardashian shkëlqen e veshur me sytjena dhe dollakë ngjyrë argjendi në hapjen e dyqanit Skims

Kim mori vëmendje me sytjena metalike prej argjendi, dollakë të ngushta, për hapjen e dyqanit të saj “Skims” në Miami të shtunën mbrëma. Ylli i “Keeping Up With the Kardashians”, kompletoi pamjen e saj të zjarrtë me një palë syze dielli dhe çizme të larta. 41 vjeçarja mori pjesë në këtë ngjarje me motrën e […]

Kim Kardashian përpiqet të shesë këpucët e saj Yeezy pas divorcit nga Kanye West

Kim Kardashian duket se po e çliron veten nga të gjitha gjërat që i kujtojnë Kanye West, deri te këpucët e saj. Miliarderja 41-vjeçare postoi dy palë sandale të zeza Yeezy në faqen e saj të internetit Kardashian Kloset gjatë fundjavës, duke renditur këpucët e përdorura për rreth 341 euro dhe 319 euro. Të dy […]

Gjesti prekës i David Beckham, futbollisti i jep llogarinë e Instagramit mjekes ukrainase

David Beckham vendosi që t’i japë llogarinë e Instagramit të tij një mjekeje në Ukrainë për të raportuar punën që bëjnë 24/7 nga Kharkiv.Iryna, e cila është drejtuese e qendrës rajonale të pediatrisë dhe një anesteziste fëmijësh, postoi imazhe të qendrës në InstaStoryn e ish-futbollistit të Manchester United, Real Madrid dhe Angli, ditën e djeshme. […]

Pasi të lexoni këtë urim për Marsela Çibukaj do të kuptoni se dashuritë e mëdha nisin nga…

Netët e live-t në Tiranë do të ishin shumë monotone pa zërin e një prej këngëtareve më të dashura të momentit, Marsela Çibukaj. Këngëtarja simpatike, e cila u bë e njohur për publikun pas pjesëmarrjes në një talent show, ka arritur të ngjisë shumë shpejt shkallët e karrierës dhe të shndërrohet në artisten e madhe […]

Eleni Foureira hapi koncertin e Malumës/ Mediat greke nuk kursejnë komplimentet për këngëtaren shqiptare

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira ka qenë e përzgjedhura për të hapur koncertin e këngëtarit të njohur, Malumës në Athinë. Edhe pse temperaturat kanë qenë disa gradë nën zero, ajo ka ditur si t’ia vendosë ‘zjarrin’ vendit. Përveç të pranishmve në koncert, Elenia ka rrëmbyer dhe vëmendjen e mediave të cilat kanë përshkruar performancën […]

Përfundon miqësia mes Beniadës dhe Einxhelit, kjo është arsyeja

Një nga miqësitë më të ngushta të krijuara mes banorëve brenda shtëpisë së “Big Brother VIP Albania”, ishte ajo mes Beniadës dhe Einxhel. Vajzat kalonin shumë kohë me njëra-tjetrën gjatë programit, por pas daljes së tyre duket se marrëdhënia e tyre nuk është më njësoj. Burime për “Kryefjala.com” kanë zbuluar se vajzat kanë hatër mbetje […]

Jo vetëm pjesë e televizionit, Beniada zbulon projektin e saj më të ri

Modelja Beniada Nishani është zhvendosur në Tiranë, ku po kalon pjesën më të madhe të kohës, për shkak të angazhimeve në Shqipëri. Me përfundimin e “BB VIP”, modelja u kthye shumë shpejt pjesë e televizionit me paraqitjet e saj të shpeshta në “E diell”. Aty ajo ka bërë me dije edhe lajmin e saj më […]

VIDEO/ Rudina Dembacaj përfundon në spital/E vertete apo skene filmi?

Ajo ka publikuar dy video nga spitali në Instagram ku shihet në shtrat por nuk ka zbuluar se çfarë i ka ndodhur. Duket se asaj i ka ikur zëri dhe mezi flet andaj nuk përjashtohet mundësia që ajo të ketë ndonjë virozë. “Më kanë marrë mësysh”-thotë ajo në video pa zbuluar se çfarë problemi ka. […]

Zanfina Ismajli fotoshop tek të pasmet, detaji që ju shpëtoi

Prej kohësh nuk e kemi parë me një produksion të ri. Zanfina Ismajli është shkëputur nga muzika, ndonëse në rrjetet sociale ajo vijon të jetë shumë e ndjekur. Këngëtarja sensuale herë pas herë poston fotot e saj, duke ngritur temperaturat në rrjet. E tillë ka qenë edhe poza e fundit, ku Zanfina ka treguar edhe […]

Monika dhe planet për biznes

Duke mos kursyer edhe të flasë për miqësitë e prishura, Monika Lubonja mund të themi që ishte ndër të vetmet që doli nga loja pa përfituar thuajse asgjë. E ndërsa e ka shprehur pakënaqësinë që brenda në shtëpi, teksa asaj iu dhuruan veshje, ndërsa të tjerëve projekte në televizione, aktorja jashtë duket se i ka […]

Kënga e re e Beatrix Ramosaj dedikim për Donald Veshajn? Ja çfarë tha këngëtarja që ngriti dyshime

Beatrix Ramosaj po sjell një këngë të re por sa janë gjasat që ajo të jetë një dedikim për Donald Veshajn? Sipas postimit të saj të fundit: shumë. Të paktën nëse bazohemi te komentet dhe interepretimet e njerëzve, duket se pjesa më e madhe e tyre presin që projekti i ri i këngëtares të jetë […]

“Më mungon”/Noizy bën deklaratën e fortë për Dhurata Dorën, çfarë po ndodh mes tyre

Dhurata Dora është një nga artistet më të komentuara në showbizz-in shqiptar, e cila është mjaft aktive në projektet e saj muzikore. Gjatë kësaj jave ajo ka publikuar projektin e saj muzikor me titull “M’ke Mungu” e cila është pritur mjaft mirë nga fansat. Deri më tani, kënga e saj grumbullon plot 2.6 milionë klikime. […]

U kritikua pasi doli në mbështetje të hapur të komunitetit LGBTQ, Vesa Luma u kthehet ashpër ndjekësve

Në një postim të publikuar në Instastory gjatë ditës së djeshme, këngëtarja e njohur Vesa Luma ka trajtuar temën e një dashurie të ndaluar pavarësisht gjinisë. Ajo ka treguar se është plotësisht në mbështetje të komunitetit LGBTQ dhe se nuk kemi arsye pse të paragjykojmë jetën që secili nga ne ka të drejtë veta të […]

Datëlindja ndryshe e Oriola Marashit/ Modelja “heq dorë” nga jeta e natës, kush është mashkulli misterioz që e shoqëron

Oriola Marashi ka festuar ditën e djeshme 26-vjetorin e saj. Modelja, e cila është ndër më të famshmet në vendin tonë, këtë vit feston ndryshe. Vitet e shkuara e kemi parë teksa ka organizuar festa të mëdha dhe ka marrë surpriza nga miqtë dhe fansat, por ky vit nuk ka qenë kështu. Ori aktualisht gjendet […]

“Mund të jetë fëmija i vetëm ky”/ Dj Sardi flet për herë të parë pasi u bë baba: E lashë djalin 11 ditësh dhe…

Sardi Shehu dhe parnterja e tij Jonisa Sinorukaj, janë bërë prindër të një djali dy muaj më parë. Së fundmi, Dj i njohur ka folur rreth emocioneve të para kur mori në krahë djalin e tij, Zais Denzel Shehu, dhe distancimin nga ai 11 ditë pasi kishte lindur.  Duke folur për “Shqipëria Live”, Dj Sardi […]

Vëllai i deputetes shqiptare dhe bashkëshorti i tij bëhen me fëmijë! Historia e sherrit me familjen në Kosovë dhe shkëputja e raporteve me politikanen

Vëllai i Mimoza Kusarit, Ylber Kusari, i cili para disa javësh ka kurorëzuar dashurinë e tij me Jonathan Ausman në Kanada, tashmë është bërë me fëmijë. Kjo është bërë e ditur nga bashkëshorti i tij Jonathani përmes një postimi në “Facebook”, ku mësohet se çifti është bërë me fëmijë përmes një nëne surrogate. Çifti ka […]

Donaldi dhe Beatrix nuk i shkuan në ditëlindje, Big Mama: I kam ftuar të gjithë, Triksa më tha që do vijë pastaj…

Këngëtarja Big Mama, ka festuar 36 vjetorin e lindjes këtë muaj, ku organizoi edhe një festë të madhe me të ftuar VIP. Në një intervistë të dhënë gjatë ditës së sotme, ish-banorja e BBV ka rrëfyer se ish-çifti Donald Veshaj dhe Beatrix Ramosaj nuk u shfaqën në festën e saj, pavarësisht se e kishin marrë […]

“Duhet bëja diçka, jam idjoti jot”, Donald Veshaj i dedikon një tjetër këngë Bora Zemanit? Ja pse ndjekësit janë të bindur

Aktori i humorit Donald Veshaj trazoi rrjetin gjatë ditës së djeshme pasi publikoi një foto të dorës së tij me mbishkrimin: “Ama ti sot nuk je”. Por ish-banori i BBV, është sërish në qendër të vëmendjes me postimin e fundit që ka sjellë shumë komente nga ndjekësit. Bëhet fjalë për një video të publikuar në […]

Beniada Nishani prezanton ambientet e shtëpisë luksoze në Shqipëri

Ajo është bërë e njohur që nga pjesëmarrja në Big Brother VIP. Bëhet fjalë për modelen Beniada Nishani e prezantuar për publikun edhe me mbiemrin Jakic. E njëjta pas përfundimit të spektaklit bëri të ditur se do të qëndrojë në Shqipëri, pasi jetonte dhe vepronte prej shumë vitesh në Itali. Beniada Nishani (Foto: Instagram) Biondja është […]

Luana Vjollca sërish në televizion, thuhet se i janë ofruar 15 mijë euro pagë për t’iu bashkuar televizionit ABC

Këngëtarja dhe prezantuesja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka tash e sa kohë që ka qëndruar në heshtje sa i përket të ardhmes së saj në televizion. Që pas largimit nga Top Channel, ajo nuk është parë me sezonin e ri të emisionit të saj, “Shiko kush luan”, duke lënë në pikëpyetje fansat se ku […]

Kourtney Kardashian poston fotografi në rroba banje, pasi tregoi se ka shtuar peshë …………..

Kourtney Kardashian u shfaq me bikini të vogla të verdha të martën në një postim të shpërndarë në faqen zyrtare të POOSH në Instagram. 42 vjeçarja tregoi figurën e saj përrallore në dy pjesë, ndërsa shijonte diellin në oborrin e saj të madh të shtëpisë. Postimi i markës erdhi pasi Kourtney foli për vështirësitë e […]

Kushdo që ka fëmijë të vogël do të gjejë veten te kjo video e Marinës

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë një ndër çiftet më të dashur të ekranit. Ata u bënë prindër për herë të parë më 24 nëntor të vitit të shkuar. “Faleminderit Zotit që na bekoi me një engjëll si ti. Jeta jonë MARGET SELIMI!-do të shkruanin respektivisht në rrjetet sociale, duke zfjedhur të mos publikojnë ndonjë imazh […]

Ndër çiftet më të famshëm të Italisë, Fedez tregon me lot në sy se vuan nga një sëmundje e rëndë

Chiara Ferragni dhe Fedez janë një nga çiftet më të famshme dhe më të pasur të Italisë, me disa biznese të ngritura tashmë në mbarë botën.  Por ditën e djeshme reperi i njohur ka publikuar një video në profilin e tij, ku del i përlotur, me sytë e fryrë dhe të skuqur, teksa ka treguar […]

“Përveç Fifit, të tjerët në BBV, ishin personazhe të dorës së dytë’’/ Olti Curri habit me deklaratën e tij, nxjerr dhe bisedat me këngëtaren

Gazetari Olti Curri njihet për thumbat dhe komentet pikante për personazhet VIP. Edhe gjatë transmetimit të Big Brother Vip ai ka qënë mjaft aktiv në rrjetet sociale duke dhënë opinion e tij për banorët dhe ngjarjet brenda shtëpisë. Së fundmi, opinionisti ka qenë i ftuar në një emision në Kosovë ku ka komentuar formatin në […]

“Ama sot ti…”/ Donald Veshaj bën sërish lëmsh rrjetin me postimin e tij të fundit, me kë prej ish-të dashurave e ka aktori i humorit?

Donald Veshaj është personazhi më i përfolur në media për “tradhtinë” ndaj Bora Zemanit pas puthjes së famshme që shkëmbeu me moderatoren gjatë qëndrimit të tij në “BBVIP” ku nisi romancën e papritur me Beatrix Ramosajn. Sipas aktorit të humorit mes tij dhe Borës nuk kishte asnjë gjë duke i vendosur vetes statusin “single” dhe […]

“Isha një vajzë naive”- Armina Mevlani rrëfen si i ndryshoi jeta pas lidhjes me Shkëlzen Berishën

Blogerja dhe moderatorja Armina Mevlani ka folur për fillimin e lidhjes së saj me Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Ajo ka theksuar se kjo ka qenë lidhja e parë serioze për të, duke shtuar se jeta e saj ka ndryshuar shumë kur kjo marrëdhënie u bë publike. Në emsionin “Goca dhe Gra”, ku […]

Ky është fustani mbresëlënës i nusërisë së Mbretëreshës Elizabeth

Elizabeth ishte 13 vjeç kur ra në dashuri me Princi Philip , ndërsa ai ishte 18 vjeç. Pamja e tij e bukur, e gjatë dhe bjond, tërhoqi të gjitha princeshat në atë kohë, megjithatë Elizabeth ishte magjepsur kryesisht nga aftësitë e tij atletike. Më 20 nëntor 1947, të dy u martuan në Westminster Abbey, Elizabeth […]

Jessica Simpson tmerron fansat me humbjen e peshës

Jessica Simpson mori ca kohë shumë kilogramë shtesë, dhe ishte normale që këngëtarja dhe aktorja e njohur donte t`i hiqte ato sa më shpejt. Por ajo është shfaqur së fundi aq e dobësuar, sa fansat “u tmerruan” nga fotot që postoi. “Çfarë ndodhi me të? O zot i madh” -komentoi një person. “A je mire?????”- pyeti […]

Luana dhe Marina Vjollca rikthehen në “Top Channel”

Promo e radhës e “Ëndërrtjerrësit”, ka zbuluar se motrat Vjollca, Luana dhe Marina janë rikthyer edhe njëherë në ekranin e Top Channel. Të ulura krah bashkëpunëtorëve të kaq viteve, nga “Pa limit”, “Procesi sportiv”, dy motrat që nisën rrugëtimin në ekran kanë treguar me nostalgji fillimet e tyre. Poashtu edhe nga çfarë janë privuar për […]

Neda Balluku reagon pas arrestimit të Elsa Lilës

Aktivistja dhe ish banorja e Big Brother, Neda Balluku ka reaguar për arrestimin e Elsa Lilës nga policia italiane. Këngëtarja shqiptare është në mesin e 13 personave të arrestuar, të cilët trafikonin drogë midis provincave të Viterbos dhe asaj të Romës. Neda shprehet se njerëzit vërshojnë me kritika dhe gjykime pa ditur se si është […]

Shqiptarja Marinela Shpati është fituese e “Mrs Michigan America 2022”

Ka “Miss America” por ka edhe “Mrs America”! Në këtë konkursin e dytë, që mbahet që prej gati gjysëmshekulli marrin pjesë gra të martuara, që kanë shënuar arritje në jetë. Ashtu si në konkurset e tjera të bukurisë dhe maturisë femërore, ky konkurs mbahet në të 50 shtetet e SHBA-së dhe fitueset e çdo shteti […]

Jennifer Lopez mahnit në të brendshme të tejdukshme, teksa pozon për Dolce & Gabbana

Jennifer Lopez i la të gjithë gojëhapur teksa mori pjesë në një xhirim shumë seksi për Dolce & Gabbana. Këngëtarja e e hitit “The Waiting For Tonight”, shfaqi barkun e saj të tonifikuar me të brendshme me dantella dhe rrip llastik, teksa pozonte kaq joshëse në reklamë. 52 vjeçarja, e zbukuruar me bizhuteri Dolce & […]

Nga suksesi në Sanremo te jeta si mama single, çfarë dimë për rrugëtimin e Elsa Lilës në Itali

Elsa Lila u arrestua ditën e sotme nga policia italiane pasi ishte pjesë e një grupi trafikimi droge që vepronte në zonën e Acilia-s në Romë, lexoni Arrestohet Elsa Lila, këngëtarja ishte pjesë e një bande të trafikut të drogës.Porm ndërsa sot është bërë kryefjalë e medieve italiane dhe vendase për përfshirjen e saj kriminale, Elsa […]

“Ka qenë periudha ime më e vështirë”, Kylie Jenner flet një muaj pas lindjes së djalit

Kylie Jenner ka treguar se kjo periudhë pas lindjes së djalit të saj nuk ka qenë aspak e lehtë. Miliarderja lindi fëmijën e saj të dytë me reperin Travis Scott më 2 shkurt 2022, një ditë pas ditëlindjes së katërt të vajzës së tyre Stormi. Ditën e djeshme Kylie shpërndau disa video ku tregoi përvojën […]

Të shpërfytyruar nga operacionet plastike, këta janë të famshmit që nuk njihen më

Nëse deri më sot keni menduar që kirurgjia plastike është një realitet i viteve të fundit, me siguri do të habiteni kur të zbuloni që në të vërtetë ajo konsiderohet si një nga praktikat më të lashta mjekësore, rrënjët e së cilës i gjejmë në Indinë dhe  Egjiptin e lashtë rreth 2000 vjet para Krishtit. […]

Monika nxjerr “të palarat” nga sherri për shkopin në Big Brother: Erdhën mjekët, ja çfarë më tha Vëllai i Madh për Fifin

Në Post Big Brother është kthyer sërish debati për “shkopin”, ku protagoniste të sherrit kanë qenë Fifi dhe Semi. Ishte Semi që u ndje shumë keq dhe përjetoi gjendje ankthi nga loja e Monikës, Palomës dhe Fifi pasi kjo e fundit lëvizte nëpër shtëpi me shkop në dorë. Monika ka zbuluar detaje që nuk i […]

Arbër Hajdari tregon rrogën dhe sa është paguar në ‘Big Brother Vip’

Mbrëmjen e sotme, opinionisti I Big Brother VIP, Arbër Hajdari ka qenë I ftuar në “Goca dhe Gra” në Top Channel. Ai ka zhvilluar një intervistë ndryshe, duke ju përgjigjur të gjitha pyetjeve të “Google”. Sigurisht që shqiptarët kanë patur një merak edhe për rrogën e tij.   “Në Big Brother nuk jam paguar sepse […]

Pas ndarjes së bujshme me Beatrix/ Ja se ku “arratiset” Donaldi me vëllain, Romeo

Pas ndarjes me Beatrix Ramosajn dhe fshirjes së gjitha postimeve që kishte në profilin e tij me këngëtaren, Donald Veshaj ka vendosur të ‘arratiset’ jashtë Shqipërisë. Aktori i humorit ndodhet momentalisht në Dusseldorf, në Gjermani me vëllain e tij binjak Romeon. Ai ka postuar një foto në ‘InstaStoryn’ e tij ku ndodhet dhe krahë aktorit […]

Nënë e një vajze, ja konkurrentja më e re në “Për’puthen”

Në fund të puntatës së djeshme të “Për’puthen Prime”, iu bashkua panelit të vajzave të programit të dashurisë një vajzë e re. Ajo është Çiljeta Kormuzi, e cila është ‘influencer’ e ‘make up artist’. Mirëpo, ajo që ka bërë më shumë përshtypje është fakti se konkurrentja është nëna e një vajze. Ajo tha se është […]

Fyerje, sharje dhe kërcënime pas pushtimit rus në Ukrainë/ Vajza ‘e preferuar’ e Presidentit Putin mbyll rrjetet sociale

“Fëmija i dashur” dhe vajza e supozuar e Vladimir Putinit, 18-vjeçarja Luiza Rozova ka mbyllur papritur llogarinë e saj në rrjetet sociale pas valës së fyerjeve mbi pushtimin rus të Ukrainës. Që kur Putini urdhëroi pushtimin, Luiza Rozova, studente në Shën Petersburg, ishte përballuar me shumë postime armiqësore në rrjetet sociale, çka ka bërë që […]

Moderatori shqiptar bëhet baba për herë të dytë, zbulon emrin e veçantë të djalit

Moderatori i “Fiks Fare”, Devis Muka është bërë baba për herë të dytë. “EIDAN … mire se erdhe BIRI IM 𝒆𝒔𝒉𝒕𝒆 𝒃𝒖𝒌𝒖𝒓 𝒌𝒖𝒓 𝒊 𝒅𝒉𝒖𝒓𝒐𝒏 𝒋𝒆𝒕𝒆 𝒗𝒊𝒕𝒆𝒗𝒆, 𝒅𝒉𝒆 𝒋𝒐 𝒗𝒊𝒕𝒆 𝒋𝒆𝒕𝒆𝒔 …”, ka shkruar Devis duke zbuluar edhe emrin me të cilin kanë pagëzuar të birin. View this post on Instagram A post shared by […]

Kim Kardashian nxjerr ‘blof’ Kanye West përpara miliona njerëzve

Drama mes Kim Kardashian dhe Kanye West vazhdon dhe pas ndarjes. Ish çifti i famshëm finalizuan divorcin pak ditë më parë por tanimë kanë nisur një “luftë” për fëmijët e tyre. Kardashian i është lutur reperit që të ndalojë së gënjyeri duke thënë se nuk e lejon të shikojë fëmijët e tyre. “Të lutem ndalo […]

Ardian Bujupi fotografohet duke u puthur me Jasminën e ‘Për’puthen’

Një fotografi e shpërndarë në rrjete sociale ditë më parë ku Jasmina Kadriu dhe Ardian Bujupi shiheshin shumë të afërt, bëri xhiron e rrjetit. Të shumtë ishin ata që aluduan për një lidhje mes tyre bazuar në afrimitetin e treguar por më vonë u mësua se dyshen i ka lidhur një bashkëpunim. Ish-konkurrentja do të […]

Albina Kelmendi “mbulohet” me para në një dasmë

Albina Kelmendi është njëra nga artistet më të kërkuara nëpër mbrëmje muzikore, por edhe nëpër dasma. Ajo çdo herë nëpër rrjete sociale publikon pamje nga këto mbrëmje ku ajo është përforcuese. Së fundmi, ajo në llogarinë e saj në “Instagram” ka shpërndarë disa fotografi ku kishte performuar në një dasmë. Gjatë kohës që ajo këndonte, […]

Ronaldo tregon një supermakinë të re luksoze

Në këtë pikë, askush nuk është në dijeni se Cristiano Ronaldo është i dashuruar pas super makinave. Futbollisti portugez, i cili këtë të martë do të përballet me Atletico de Madrid në ndeshjen e dytë të fazës eliminatore të Champions League, ka një koleksion pothuajse të pafund automjetesh, të cilave vazhdimisht po i shton. marrë […]

Kate Middleton vendos bizhuteri në lidhje me Ukrainën në Ditën e Commonwealth

Dukesha e Kembrixhit iu bashkua familjes mbretërore në shërbimin vjetor të Ditës së Commonwealth në Westminster Abbey dje (e hënë). Ndërsa fustani i saj i kaltër me pallto nga Catherine Walker pasqyronte një nga ngjyrat e flamurit të Commonwealth, aksesorët e saj zbulonin gjithashtu një kuptim prekës të fshehur. Vathët dhe gjerdani prej safiri dhe […]

Maria de Filippi, ja si ka ndryshuar stili i yllit italian këto 30 vjet

Ajo është një nga figurat më të dashura të ekranit italian, me një karrierë të gjatë që daton në vitin 1992 me “Amici” e vazhdon edhe sot, që drejton disa prej programeve më të njohura dhe të pëlqyera si “Uomini e donne” apo “C’è posta per te”. Maria de Filippi është pa diskutim një muzë […]

Çfarë ndodhi me apartamentin e Arjola Demirit, përgjigja e aktores ngre dyshime

Arjola Demiri brenda Big Brother mori dhuratën më të veçantë. Ndonëse nuk mundi të shkonte në finale dhe as të fitonte çmimin e madh, aktores iu dhurua një aparament. Ndonëse kanë kaluar më shumë se 1 muaj, ajo duket se ende nuk e ka marrë shtëpinë e re. Në një intervistë në “N’majë t’gjuhës”, pas […]

Sarah Berisha shtatzënë për herë të parë?

Mjafton një foto me barkun paksa të rrumbullakosur të një personazhi publik që njerëzit të fillojnë të aludojnë për shtatzëni. Kështu ka ndodhur edhe me Sarah Berishën e cila ka postuar disa foto në “Instagram” ku shihet e veshur me një kostum të kuq që përmban një xhaketë të shkurtër dhe një fund. Mirëpo, ndjekësit […]

Vildane Zeneli vjen me poza sensuale

Fotomodelja Vildane Zeneli ka bombarduar me disa foto gjatë vikendit që lamë pas Bukuroshja kosovare është shfaqur me një palë bikine të mbyllura teksa tregon asetet e saj seksi. E veshur me të kuqe, Vildania shihet e veshur me bikine të kuq. Ajo ka të vendosur një grim të thjesht kurse si aksesorë shihen disa […]

Beatrix me foto nga makina i tregon Donaldit çfarë ka humbur

Këngëtarja dhe tashmë njëri prej yjeve të Big Brother Albania VIP, Beatrix Ramosaj është parë më ndryshe sonte. Bukuroshja është parë në një makinë ku ajo ekspozon këmbët e saj paksa. “Moment i gjelbër”, ka shkruar ajo poshtë fotografive teksa është e veshur e tëra me ngjyrë të gjelbër, përjashto çizmet e saj. Me këtë ajo […]

Një nënë tipike shqiptare, Vera Ora ka një ankesë për të bijën

Rita Ora ka treguar gjithmonë se ka një lidhje shumë të ngushtë me nënën e saj, Verën Kjo e fundit, javën e kaluar ishte e ftuar speciale në “Fem Fest, në Tiranë, ku mbajti një fjalim fuqizues për gratë. Gjatë qëndrimit në kryeqytet, Vera ka dhënë një intervistë për emisionin “Jo vetëm modë”, në të […]

Pasi mposhti tumorin, Inida Gjata zbulon se është ………………………

Listës së vajzave të njohura të showbiz-it që pritet të bëhen mama sivjet, lexoni 8 marsi i bekuar i Dojnës dhe Kristinës, vajzat e njohura të showbizit do të bëhen mama për herë të parë dhe Arbana shuan kuriozitetin për shtatzëninë e saj; Jep personalisht lajmin e bukur, i është bashkuar një tjetër emër, Inida Gjata, ose siç e […]

U dorëzua! Kim poston për herë të parë disa foto me Pete

Kim Kardashian e bëri zyrtare lidhjen e saj me Pete Davidson në Instagram vetëm tani. Duket se ylli i “Keeping Up With The Kardashians” ka pritur që gjykata ta shpallë ligjërisht beqare, në mënyrë që ta zyrtarizojë lidhjen e saj disamujore me Davidson.   Kim ndau dje një seri fotosh me të dashurin e saj […]

Hailey Bieber konfirmon shtrimin në spital, shpjegon se çfarë ka ndodhur në trurin e saj

Hailey Bieber përfundoi në spital pasi pësoi një ‘urgjencë mjekësore’. Ajo u shtrua në një spital pranë Palm Springs disa ditë më parë për një komplikacion të lidhur me trurin, raportoi TMZ. Në një përditësim të postuar më vonë gjatë ditës, Hailey zbuloi se kishte përjetuar ‘simptoma të ngjashme me goditjen në tru’ për shkak […]

“Jo një nuse e zakonshme”, martohet Eliona Pitarka

Aktorja e njohur Eliona Pitarka do të martohet, një vit pas lindjes së vajzës së saj të parë. Bukuroshja e cila mori propozimin për martesë me një unazë diamanti në tetor të 2020, ka vendosur ta kurorëzojë dashurinë e saj në martesë. Ajo ka organizuar një festë beqarie ku ka mbledhur mikeshat e saj, në […]

Blogeret dhe influencueset ruse të dëshpëruara pas bllokimit të Instagram-it “Morëm fund, si do të mbijetojmë?”

Duke filluar nga dita e nesërme, miliona qytetarë rusë nuk do të mund të përdorin më llogaritë e tyre në Instagram. Sipas Shërbimit Federal të Mbikëqyrjes së Telekomunikacionit dhe Medias në Rusi, njohur ndryshe si  Roskomnadzor, kjo platformë do të bllokohet për shkak se kompania mëmë META, e cila zotëron FACEBOOK, INSTAGRAM, WHATSAPP DHE MESSENGER, njoftoi […]

Kim Kardashian dha një këshillë për etikën në punë dhe aktorja shpërtheu kundër saj

Kim Kardashian është kritikuar pas komenteve të saj në lidhje me etikën e punës. Gjatë një interviste të fundit me Variety, në të cilën ajo dhe familja e saj diskutuan sipërmarrjet e tyre përkatëse të biznesit , Kim ndidisa këshilla për të tjerët që kërkonin të kishin sukses.”Unë kam këshillat më të mira për gratë […]

Kjo është këshilla e vyer që Alketa Vejsiu i jep gjithmonë djalit dhe vajzës

Alketa Vejsiu nuk preferon të jetë shpesh pjesë e medieve. Ajo e njeh botën mediatike, ia di meritat dhe “ngërçet”, ndaj edhe ka preferuar të jetë mikpritësja, dhe jo e ftuara. Përballë moderatores, mund të kesh pafund pyetje për t’i drejtuar, që nga dinamikat e shfaqjeve që drejton, karriera që njeh vetëm ngjitje, modeli i […]

Njihuni me Stefano Casiraghi-n, pesëvjeçarin që tashmë konsiderohet “konkurrent” i princit George

Ndërkohë që Louis, djali i tretë i dukeshës së Cambridge dhe princit William, është akoma i vogël për t’u bërë pjesë e tabloideve angleze, vëllai i tij, George, është kthyer në personazhet më të dashur për shtypin. Së fundmi, disa medie elektronike i kanë gjetur një “konkurrent” shtatëvjeçarit. Bëhet fjalë për princin Stefano Casiraghi. Origjina e […]

Kate Middleton mbështet Ukrainën e veshur me bluzën e kaltër nga Alexander McQueen dhe gjilpërën me flamur

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit dolën me bluza të kaltra dhe flamur për të treguar solidaritetin e tyre me popullin e Ukrainës. E veshur me një bluzë kashmiri Alexander McQueen në të njëjtën nuancë si flamuri ukrainas, Middleton shtoi një gjilpërë me flamur me një zemër të bardhë mbi të për një vizitë në Qendrën […]

Rrëmbeu gjithë vëmendjen në Paris: Demi Moore është përkufizimi i shkëlqimit këtë javë

Aktorja 59-vjeçare është e dashuruar pas modës dhe nuk ka dashur të humbasë spektaklin e Chloé Heroina e filmit “Ghost” (“Fantazma”) vendosi të respektojë markën e përmendur, ndaj kombinimi është tërësisht nga studioja e tyre. Ngjyrat neutrale bënë një punë të shkëlqyer dhe supozojmë se Demi e ka nisur duke zgjedhur fundin e bardhë xhins, […]

Kourtney Kardashian publikon video provokuese nga plazhi me të dashurin, duke e prekur në të……….

Ajo u fejua me bateristin Travis Barker në tetor pas një romance të stuhishme 10 mujore. Dhe të premten, Kourtney Kardashian ndau me ndjekësit në rrjetet sociale një seri fotografish dhe videosh të saj me të fejuarin e saj, ndërsa ishte në një pushim në Laguna Beach, Kaliforni. 42-vjeçarja mahnitëse shfaqi të pasmet e saj […]

Kushton 8.3 milionë euro: Brenda shtëpisë së Dua Lipës në Londër

Mediet rozë britanike kanë shkruar së fundmi për shtëpinë e Dua Lipës në Londër. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka në pronësi një vilë me vlerë rreth 8.3 milionë euro. Shtëpia është tre katësh,e por Dua dëshiron ta rikonstruktojë nga e para. Ajo kërkon ta përmirësojë pamjen e këtij ambienti duke ndërtuar një pishinë në bodrum. […]

“Nxirr fotot e Einxhel”/ Ja postimi që bëri Romeo pas debatit të Donaldit

Një debat i ashpër lindi gjatë spektaklit të mbrëmjes së kaluar në “Big Brother VIP” mes Eixhel Shkirës dhe Donald Veshajt. Një deklaratë e moderatores së njohur se vëllezërit Veshaj janë bërë të famshëm nga të dashurat e tyre, bëri që një situatë aspak e këndshme të krijohej në live show. Më pas, ata kanë […]

Reagon shoqja e Einxhel: Isha duke të çuar në …

Mbrëmjen e kaluar ka ndodhur një nga debatet më të forta brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”. Einxhel Shkira dhe Donald Veshaj u përplasën me njëri-tjetrin për shkak të njohjes së tyre që nga jashtë. Ishte moderatorja e njohur, ajo që i tha në fillim aktorit të humorit se është bërë i njohur prej lidhjes […]

Jennifer Lopez: Lidhja jonë është e shenjtë

Jennifer Lopez e ka quajtur të shenjtë lidhjen e saj me aktorin Ben Affleck. Çifti janë rikthyer bashkë 17 vite pas ndarjes pasi të dy kanë qenë të fejuar dikur. Këngëtarja e famshme ka treguar ndihet “kaq me fat dhe krenare” që po i jep një shans të dytë marrëdhënies me aktorin. Ndërsa e quajti […]

U bullizua se kërceu valle në Tik Tok, Dafina Zeqiri i del në krah profesorit

Ditët e fundit një professor nga Kosova i quajtur Lulzim Paci është bullizuar shumë në rrjetet sociale, pasi kishte publikuar një video në Tik Tok, duke kërcyer valle në shtëpinë e tij. Një nga deputetet e Kuvendit të Kosovës, Fjolla Ujkani, madje në një reagim në rrjetet sociale e quante veprimin e profesorit “të pahijshëm” […]

Paris Hilton e merr me hapa të shpejtë një mosfunksionim qesharak të garderobës

Paris Hilton qeshi me rrëmujën e këpucëve të saj. Teksa u shfaq në “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” në fillim të javës së kaluar, ylli doli e veshur me dy këpucë të ndryshme me fustanin e saj të gjelbër: një takë e thjeshtë bezhë dhe një tjetër me majë kristali. Shfaqja e Fallon menjëherë […]

Rihanna është shtatzënë, në pritje të fëmijës së parë me reperin ASAP Rocky

Rihanna dhe ASAP Rocky janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Çifti janë parë duke ecur së bashku të premten në New York, dhe këngëtarja e hitit “We found love” e shfaqi me krenari barkun e rrumbullakosur, pavarësisht temperaturave të ulëta dhe motit të ftohtë. Rihanna, 33 vjeçe, u fotografua me një pallto […]

“Nuk takon familjen prej 10 vitesh” motra e Georgina Rodriguez tregon të pathënat e gruas më të përfolur të momentit

“I am Georgina”, dokumentari që tregon të gjitha prapaskenat e jetës së Georgina Rodriguez, partneres së Cristiano Ronaldo, ka thyer rekorde shikueshmërie si më i shikuari i momentit që në javën e parë të publikimit. Historia e Hirushes moderne jeta e së cilës ndryshoi katërçipërisht nga njohja me yllin e futbollit, ka ngërthyer para ekranit të Netflix […]

Arbër Hajdari nxjerr hapur skandalin e BBV

Askush nuk e priste që sonte të largohej Egzona nga Big Brother VIP. Ajo dukshëm ishte më favorite e publikut, në krahasim me koreografin Tan Brama. Ja që sonte Arbana përmendi emrin e saj për largim. Menjëherë pas largimit të saj, analisti Arbër Hajdari dha një sinjal të qartë: atë e ka futur në Big […]

Bëri bujë/ Qarkulloi se i dha informacion Donaldit dhe produksioni fiku kamerat, reagon ‘flakë për flakë’ Mozzik

Gjatë spektaklit të mbrëmjes së kaluar të ‘Big Brother Vip’, reperi Mozzik surprizoi banorët duke performuar disa prej këngëve të tij në shtëpinë më të famshme në Shqipëri.   Mozzik tregoi qartë se mbështet Donaldin, ndërsa ky i fundit u lumturua jashtëzakonisht shumë. Reperi i njohur i uroi fitoren, ndërsa Arbana ndërhyri për të thënë […]

Pamje të çuditshme/ Arsyeja……..

Një video e çuditshme e një vajze që shëtit një djalë “të lidhur për qafe” nëpër një qendër tregtare në Kroaci ka ngjallur reagime të shumta. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Antea Ajbek dhe Renato Pirin ia arritën shpejt qëllimit dhe u bënë të famshëm përtej kufijve të Kroacisë. Dhe mediat kanë kontaktuar 24-vjeçarin Renato […]

Sarah Jessica Parker nuk heq dore kurr nga kjo gje, madje as ne sheshxhirim

Sarah Jessica Parker ka një pasion për modën, veçanërisht kur bëhet fjalë për këpucët. Dhe ylli është aq e rehatshme me taka të larta sa nuk i hoqi kurrë gjatë xhirimeve, pavarësisht se ditët e xhirimeve zgjatën deri në 14 orë. Një aktor në sfond nga seriali tha për ‘podcastin’ Hot Takes dhe Deep Dives […]

Jennifer Lopez në një kombinim për femra të guximshme

Nëse ju pëlqen gardëroba me dekolte të ulët, atëherë kopjoni këtë Ajo vendosi të bashkojë pjesë që së bashku sjellin stil modern dhe provokues dhe nuk do të lënë askënd indiferent. Nëse jeni adhuruese e gardërobës me dekolte të ulët, atëherë me siguri do t’ju pëlqejë bluza e saj ngjyrë vjollce. Ajo mban një dekolte […]

Elita Rudi zbulon se 10 muaj pas lindjes ka humbur afro………

Prezantuesja dhe blogerja e njohur, Elita Rudi, tregohet shumë e hapur me ndjekësit e saj në rrjetet sociale. Ajo shesh publikon fotografi dhe video të ndryshme nga përditshmëria, duke treguar ditët e saj të zakonshme. Elita ka arritur që një vetëm pak muaj pas lindjes të ketë një rezultat humbjeje të peshës për lakmi. Foto: […]

Kourtney, duket provokuese në setin e ri fotografik ndërsa thuhet se është e zemëruar me……..

Kourtney Kardashian ‘ngriti temperaturat’ gjatë realizimit të një fotosesioni seksi të të brendshmëve të martën. 42-vjeçarja punoi me një sërë veshjesh ‘të egra’, të cilat i lanë shumë pak vend imagjinatës, teksa ndodhej në Hollywood Hills, shkruan DailyMail. Kourtney ishte padyshim e prirur të tregonte linjat e saj atraktive trupore teksa shtrëngohej në një sërë kostume […]

Darkë miliarderësh

Kim Kardashian dhe Pete Davidson darkuan me stil mbrëmjen e së martës, teksa morën pjesë në një darkë në shtëpinë e themeluesit të kompanisë Amazon të Jeff Bezos, në vlerë 175 milionë dollarë (afro 160 milionë euro) në Los Angeles. Ylli i “Keeping Up With The Kardashians” dhe i dashuri i saj 28-vjeçar u panë […]

Sabri Fejzullahu: Çelësi i vitalitetit është ……..

Këngëtari i njohur shqiptar, Sabri Fejzullahu, shquhet për vitalitetin e tij dhe të qenit në top formë, ani pse ka shtatë dekada mbi supe. I pyetur për çelësin e jetëgjatësisë, këngëtari i hitit “Pranvera në Prishtinë” thotë se jeta e shëndetshme dhe kujdesi në ushqim e bëjnë që të ruajnë freskinë edhe në pleqëri. Në […]

Turqi/E ndaloi në rrugë për ta intervistuar si qytetar të thjeshtë pa e ditur se ishte artist

Këngëtarit të njohur shqiptar, Alban Ramosaj, i ka bërë vaki diçka vërtet interesante një ditë në Stamboll. Teksa po ecte rrugëve të qytetit turk, ai në një moment është ndaluar nga Ozlem Ozdemir, një blogere e njohur turke e cila realizon intervista të ndryshme në qytet. Ajo e kishte ndaluar si një qytetar të thjeshtë […]

Kim Kardashian kesaj here si asnjehere tjeter/Foto

Kim Kardashian ka treguar sërish figurën e saj të bujshme të trupit në një plazh të Karaibeve teksa ka ekspozuar linjat për fotosesionin e saj më të ri këtë të premte. Ylli i serialit “Keeping Up With The Kardashians”, 41-vjeçe, po reklamonte një model ‘nudo’ të bikinive nga linja e saj e veshjeve, “Skims”, teksa […]

“E gjithë bota m’u shemb përpara teje”, Dj Sardi sapo na prezantoi me të birin e porsalindur

Dj Sardi na tregoi para pak javësh se do të bëhej baba për herë të parë. Ai konfirmoi lajmin e ëmbël përmes disa fotove shumë të bukura, të publikuara në Instagram, me partneren e tij që ekspozonte barkun e rrumbullakosur. Por, sot, pritja e ëmbël ka marrë fund. Djali ka ardhur në jetë, dhe Sardi […]

Monika Lubonja rrëfen historinë dramatike

Aktorja Monika Lubonja është rikthyer vitet e fundit në ekran, duke u bërë figurë shumë e njohur për publikun. Detajet mbi jetën private, që deri tani ishin të panjohura për publikun, bëhen lajm menjëherë pasi ajo i tregon. Kjo për shkak se historia e aktores nuk është e zakonshme. Siç ka treguar vetë ajo, ka […]

Alketa Vejsiu preket përsëri me Covid pas dy dozave të vaksinës

Moderatorja Alketa Vejsiu është prekur nga varianti Omicron i Koronavirusit.  Këtë e ka treguar vetë ajo në një postim në Instagram, ku thotë se kjo është hera e dytë që po kalon virusin e rrezikshëm, por këtë herë më lehtë se herën e parë.  “Si grip i lehtë! Dhimbje fyti, kollë dhe pak debulesë. Më […]

Pasi dëgjuam Ilirin, është radha e Emanuela-s të flasë për tradhtinë

Prej disa javësh, Ilir Shaqiri ka “braktisur” Italinë për të provuar një eksperiencë të re televizive. Nëse deri më sot e njihnim vetëm falë punës së tij artistike, gjatë pjesëmarrjes në një reality show ai po na zbulon më shumë rreth jetës personale ku sigurisht peshën kryesorë e zënë vajza e tij Emily dhe Emanuela. […]

Nga tradhtia te divorci, ikja për azil në Suedi dhe tentativa për vetëvrasje, drama e jetës së Arjolës, shpërthejnë në lot banorët dhe publiku në Big Brother

Emocione të forta ka përcjellë sot aktorja Arjola Demiri, një nga lojtaret e Big Brother Vip. Ajo ka treguar ngjarjet dramatike që ka kaluar përgjatë këtyre viteve. Aktorja ka folur për njohjen me ish-bashkëshortin e saj, babain e 3 fëmijëve të saj, divorcin dhe ikjen për azil në Suedi. Arjola rrëfeu mes lotëve se pas […]

Ditëlindja e Bora Zemanit/ Beatrix flet për banderolën që erdhi për Donaldin: Mendoj se i rri mendja tek e kaluara

Konkurrentja e Big Brother Vip Beatrix Ramosaj ka folur për marrëdhënien e saj me Donald Veshajn brenda shtëpisë së Big Brother. Ajo ka komentuar edhe banderolën që erdhi për Donaldin më 9 janar që përkonte me ditëlindjen e Bora Zemanit, ish-të dashurës së aktorit. Beatrix duket se nuk e ka pritur mirë aq sa sonte […]

“Donald t’u plotësua dëshira”/ Einxhel eliminohet dhe shpërthen në lot, por bileta e rikthen në lojë

Konkurrentja që është eliminuar sonte nga Big Brother Vip është Einxhel Shkira, pas gati më shumë se 2 muajsh qëndrim. Ajo u shpreh se e priste një vendim të tillë por megjithatë ka shpërthyer në lot dhe nuk harroi të rionizojë as Donaldin. Gjithsesi moderatroja është rikthyer në garë duke i surprizuar të gjthë pasi […]

Namin me pagesa/Ja sa paguhen këto VIPA nga TIK TOK

Jetojmë në periudhën e rrjeteve sociale! Tashmë shumë persona punojnë nëpërmjet tyre dhe fitojnë dhe shuma marramendëse! Akoma më shumë fitojnë edhe personazhet e njohur. Hidhini një sy Cristiano Ronaldo Ndjekës: 322 milionë Pagesa për postim: $1,604,000 Dwayne “The Rock” Johnson Ndjekës: 259 milionë Pagesa për postim: $1,523,000 Ariana Grande Ndjekës: 256 milionë Pagesa për […]

Miliarda euro të ardhura/Këngëtarët më të pasur në botë për 2021

Qindra miliona euro të ardhura apo deri në miliarda. Cilët janë muzikantët më të pasur në botë 2021? Është e vështirë të kuptosh numrin e grupeve dhe këngëtarëve në botë; të gjithë aspirojnë të jenë gjëja tjetër e mrekullueshme. Performuesit e hip-hop-it janë të njohur për mburrjen për pasuritë e tyre të mëdha, duke lënë […]

Antonela ka një mesazh për Beatrix

Antonela Berisha ish-banore e “Big Brother VIP”, pas daljes së saj nuk ka hezituar të tregojë të preferuarit e saj brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Beatrix është një prej tyre dhe sot Antonela i ka dhënë jo vetëm asaj një mesazh, por edhe ndjekësve. “Sikur ta kenë të gjithë zemrën tane”- ka shkruar […]

Habit Arjola me deklaraten e saj

Arjola Demiri aktore dhe banore e shtëpisë “Big Brother VIP” që ditën e parë të spektaklit. Aktorja nga Tropoja shpesh e ka treguar fiksimin e saj për makinat. Në një bisedë me Donaldin, Beatrixën, Einxhelin e tjerë, Arjola Demiri tha se ka qenë e para femër që i k dhënë Porsche në Shqipëri. Derisa i […]

Fifi: Gjëra të mira po vijnë

Filloreta Raçi apo siç njihet tani për publikun Fifi, vazhdon të jetë mjaft aktive në rrjete sociale. E ndjekur nga mbi 700 mijë njerëz, ajo nuk heziton që shpesh të sjell imazhe e video të ndryshme e po ashtu edhe duke bërë paralajmërime. Ajo kësaj radhe ka publikuar një video ku shfaqet së bashku me […]

‘Ik lësho lopët, s’je për televizion, ja kush është këngëtarja që u fut në Big Brother Vip

Këngëtarja, Xheisara Frisku, mbrëmjen e së martës iu është shtuar banorëve të Big Brother Vip, që konkurrojnë për të fituar çmimin 100 mijë euro. Ajo mori famë pasi mori pjesë në “Kënga Magjike 2019”, konkurs muzikor ku u eleminua nga anëtarja e atëhershme e jurisë, Jonida Maliqi. Në atë kohë u raportua se këngëtarja ndërhyri […]

Jennifer Lopez provokon në sallën e lojërave të fatit…Foto

Të jetë nën reflektorë asaj i pëlqen dhe është mësuar ta bëjë shumë mirë këtë. Që kur asaj i është rindezur pasioni për Ben Affleck, Jennifer Lopez ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Shumë e bukur, me grint, e sigurt në vetvete, pavarësisht se mban mbi supe 52 vite, artistja shfaqet e admirueshme dhe […]

“Lopë holandeze”/ Komentuesi ofendon keq Ronela Hajatin

Festivali i Këngës në RTSH këtë vit nuk përcolli atë që është pohuar nga shumë krijues, të ishte një festë e këngës.  Ky edicion u shoqërua me debate dhe polemika të shumta, që kanë vazhduar gjatë edhe në rrjetet sociale. Teksa këngëtarja fituese Ronela Hajati ka postuar një foto në rrjetet sociale, komentues të shumtë […]

Kim Kardashian xheloze apo……..

Kim Kardashian në dukje e ka larguar këngëtaren Miley Cyrus nga lista e personave që ndjek në Instagram, pas edicionit special të emisionit Saturday Night Live ku Miley u shfaq në edicionin festiv krah të dashurit të Kimit, Pete Davidson. Një faqe e fansave të këngëtares, e quajtur Miley Cyrus Edition, pretendon se Kim, 41 […]

Don Xhoni i bën dhuratën e veçantë dhe super luksoze motrës

Reperi Don Xhoni për festën e Vitit të Ri ka menduar një super dhuratë për motren e tij të vetme. Artisti bashkë me dy vëllezërit kanë surprizuar motrën e tyre me një veturë. Lajmin e ka treguar Lindita, e motra, përmes një InstaStory në Instagram ku i ka falënderuar vëllezërit e saj për dhuratën e […]

Noizy ‘zbulon’ pasurinë dhe planet për vitin 2022

Reperi i njohur Rigels Rajku, i njohur si Noizy ka pasur jo pak sukses gjatë vitit 2021. I ftuar në emisionin “Jonida’s Room”, ai ka treguar e si ishte viti 2021 për të dhe planet për 2022. I pyetur për karrierën e tij muzikore gjatë vitit që lamë pas, reperi shprehu se është shumë i […]

Silva Gunbardhi dhe Mandi Nishtulla, në ‘Shihemi në gjyq’ për këngën ‘Të ka lali shpirt’

Këngëtarët Silva Gunbardhi dhe Mandi Nishtulla janë përplasur në ‘Shihemi në Gjyq’ në Tv Klan për të drejtat e këngës ‘Të ka lali shpirt’. Mandi Nishtulla ka akuzuar kolegen e tij se e ka shitur këngën bashkë me Alfred Sulën (i cili kishte edhe studion muzikore) në 30 vende të Evropës. Madje sipas Mandit, e […]

Ish-menaxherja e Kardashians gjendet e vdekur në bagazhin e një makine

Angela ‘Angie’ Kukawski, një menaxhere e njohur biznesi, u gjend e vdekur në bagazhin e një makine të parkuar në Simi Valley, në veri të Los Angeles. Burimet konfirmuan se gruaja 55-vjeçare ishte Kukawski. Departamenti i Policisë së Simi ka arrestuar të dyshuarin për vrasje, i cili duket se ka transportuar trupin nga Van Nuys […]

‘Kunati yt është tradhtar’, Aleksia Peleshi reagon ashpër ndaj ndjekësve

Aleksia Peleshi, prej disa kohësh, e ka ndarë edhe me publikun romancën me aktorin e humorit Romeo Veshaj. Por tani që Donaldi, vëllai i Romeos është prej disa muajsh në Big Brother, duket se sulmet virtuale duhet t’i durojë edhe Aleksia. Së fundi, ajo duket mjaft e zemëruar me një koment kundër Donaldit, pas të cilit […]

‘Të lash amanetet’, Sabiani në studio ‘sherr’ me Monikën në Big Brother Vip

Ka nisur me debate te forta spektakli i kesaj te marte ne Big Brother Vip. Nga studio Sabiani ka replikuar ashper me Moniken, brenda shtepise, lidhur me miqesine e tij me Ilirin. Sabiani: Monika po unë të lashë amanet. Ato pësh-pësh që na bëjë tek veshi. Sa herë kemi rrezikuar për të dalë vetëm nga […]

Bebe Rexha flet për komplekset me trupin e saj

Bebe Rexha ndau një video emocionuese ku rrëfeu luftën e saj me imazhin e trupit gjatë Krishtlindjeve, duke pranuar se nuk ndihet rehat në lëkurën e saj. “Pra janë festat dhe e di që të gjithë supozohet të jemi të gëzuar dhe të kënaqur… Mendoj se jam më e rëndë se ç’kam qenë ndonjëherë. Unë […]

“Vila24” zbulon anën ekstravagante të Ola Brukos

E njohur prej vitesh në ekran, moderatorja e gazetarja Ola Bruko ishte e ftuar sot në studion e “Vila24” prezantuar nga Brunilda Lahe. Ndryshe nga çfarë jemi mësuar të shohim, veshur me kostum për shkak të profesionit të saj, në moderim të edicioneve informative, Bruko sot tregoi pasionin që ka për tatuazhet. E veçanta e […]

Fotoja që po shqetëson fansat e aktores së ‘Squid Game’

Jung Ho-yeon, aktorja që mori famë falë serialit “Squid Game”, ka shqetësuar fansat e saj me postimet e fundit në rrjetet sociale. 27-vjeçarja publikoi në Instagram disa foto, e veshur me një fustan të zi dhe ku duket shumë e dobët. Njëra nga komentueset shkruan: “Nuk dua të dukem njeri negativ, por më shqetëson fotoja […]

Përçarje mes motrave Libohova? Reagon Eranda pas lajmeve të fundit

Prej disa kohësh, motrat Libohova janë vënë në fokus të lajmeve për raportin e tyre. Flitet se prej vitesh, Eranda dhe Irma nuk flasin me njëra-tjetrën. Ndonëse në fillim u duk thjesht dhe vetëm një lajm i sajuar, fakti që as Irma dhe as Eranda nuk e ndjekin më njëra-tjetrën në Instagram shtoi dyshimet se […]

Grabitet shtëpia e Vaçe Zelës në Tiranë, i marrin dekoratat dhe bizhuteritë

Është quajtur Mbretëresha e këngës Shqiptare, me dhjetëra çmime të fituara, ikona e muzikës së lehtë për disa dekada, por sërish hajdutët nuk duan t’ia dinë. Policia bën me dije për Gazetasi, se disa persona ende të paidentifikuar, kanë vjedhur shtëpinë e Vaçe Zelës në Tiranë, e cila është ndarë nga jeta në shkurt të […]

Është një nga meshkujt më seksi në planet, por ky detaj gazmor na tregoi një “problem” të vogël të David Beckham

David Beckham dhe bashkëshortja e tij, mbretëresha e modës, Victoria Beckham publikuan për ndjekësit e tyre një foto të ëmbël familjare me rastin e Krishtlindjes. Zonjushat e shtëpisë, Harper dhe ish-Posh girl, dukeshin më elegante se kurrë, por vëmendjen kryesore e mori futbollisti i njohur. Që ai është një nga meshkujt më seksi të të […]

‘A ke shkuar me ndonjë për lekë?’, Einxhel i përgjigjet troç Donaldit

Gjatë një bisede me banorët e shtëpisë, Donaldi i ka drejtuar Einxhelit një pyetje të papritur. Ai e ka pyetur nëse ka shkuar ke ndonjë djalë në këmbim të parave. Einxhel nuk hezitoi të përgjigjej. Moderatorja u shpreh se nuk e ka bërë kurrë diçka të tillë. Donaldi: Ti a ke shkuar më ndonjë djalë […]

Fjoralba flet në emër të shoqërisë së Einxhel, për raportin e saj me Dagz: Për dhëndër s’di…

Pyetjeve për afrimin e Arbrit me Einxhel nuk i kanë shpëtuar as miqtë e moderatores. “A po ju pëlqen dhëndri jonë juve shoqërisë së Einxhel, se neve nusja po”, ka shkruar një prej ndjekësve në llogarinë e Fjoralbës, e cila ka vendosur ta ndajë këtë pyetje me të gjithë, duke i kthyer përgjigje publikisht. “Për […]

Donaldi kurioz, Beatrix zbulon si u njoh me Neymar: E kam shok të mirë, është me këmbë në tokë

Donaldi, Sarah, Beatrix dhe Dj Dagz po qëndronin jashtë në oborr kur u përmend emri i dy futbollistëve të famshëm, Mbappe dhe Naymar. DJ Dagz pyeti këngëtaren rreth lajmit që ka qarkulluar në media se është e afërt me futbollistët dhe Beatrix tha se i ka shokë. Në bisedë vihet re se Donaldi bëhet kurioz […]

Dhuratë për ditëlindje/ Cardi B i dhuron bashkëshortit ………….

Cardi B dhe Offset janë shfaqur për dore teksa shkonin në festën e ditëlindjes së tij. Gjatë mbrëmjes së magjishme29 vjeçarja i dhuroi reperit një çek prej 2 milionë dollarësh. Këtë gjest e bëri duke i thënë se ishte për t’ia mbështetur biznesin e tij. Ndryshe, dyshja janë bërë prindër të një djali në shtator […]

Britney Spears jep lajmin e madh për fansat e saj

Britney Spears sërish ka akuzuar familjen e saj përmes rrjeteve sociaale. Pasi është liruar nga kujdestaria e babait, ajo ka folur për vuajtjet që i janë shkaktuar prej afro 14 vitesh. Britney ka postuar një video në të cilën shihet kënduar dhe ka përcjellë një mesazh. tistet më të suksesshme dhe më të vlerësuara në […]

Nënë për herë të dytë, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon gjininë

Në muajin e gjashtë të shtatzënisë, Blerina tregoi se shtatzëninë e parë, pothuaj nuk e ka ndier fare, ndërsa e dyta ka qenë më e sikletshme, madje problemet e shtatzënisë kanë vazhduar edhe pas muajve të parë. Megjithatë, është e lumtur që familja do të plotësohet: “Vetëm me djalin, më dukej sikur ishim pak” – […]

Eni Vasili flet pa dorashka

Nga: Santana Çomora Fotografia: Armand Habazaj Për gazetaren e njohur Eni Vasili, Sofia dhe Nikol janë dhuratat më të çmuara që i dhuroi ky vit i vështirë. Një vit i fortë, në të cilin ajo me profesionalizëm arriti t’ia dilte, duke sfiduar dhe veten. Nëntë muajt e shtatzënisë kaluan mes debatesh politike para një fushate elektorale […]

Çfarë po ndodh? Bora Zemani mban në gisht unazën e Atdheut?

Ish-konkurrenti i “Për’puthen”, Atdhe Xheravina, tash e disa ditë është në krye të mediave rozë për arsyeje të disa pamjeve të cilat u bënë virale nëpër rrjete sociale, ku ai shihet në afërsinë e Efit. Së fundmi, Atdheu në rrjetin social “Instagram”, ka publikuar një fotografi të duarve të tij dhe të një vajze, teksa […]

Genta Ismajli sqaron të vërtetën, fshiu të gjitha fotot e shtatzënisë nga Instagrami

Genta Ismajli, një nga këngëtaret më të famshme shqiptare ka qenë në qendër të vëmendjes pas disa foto sesioneve përmes të cilave njoftoi se do të bëhet nënë për herë të parë. Ajo është në pritje të binjakëve së bashku me bashkëshortin e saj Usta. Por fotografitë u fshin për disa caste nga rrjeti i […]

Veç një grua e dashuruar do të shkruante fjalë aq të bukura sa Bieta Sulo

Në familjen e Bieta Sulos dhe Alban Dudushit, festat nisin që me datë 22 dhjetor. I zoti i shtëpisë, dhe jo nga ata që të tillë kanë veç emrin, por mbështetja kryesore e moderatores së njohur, Kroit dhe Joelle, feston sot ditëlindjen dhe me siguri ka marrë me qindra urime, por ky i Bietës është […]

Robert Berisha fton Norën në program: Po përgatis një speciale për të

Robert Berisha, gjatë një interviste me ‘Skype’ për emisionin “Abc-ja e mëngjesit” foli për angazhimin e tij si moderator. Prej pak kohësh, ai drejton emisionin “Robi plaket kur do vetë”. “Ishte shumë i vështirë sepse nuk jam marrë me moderim por e kam pranuar me shumë qejf pasi e dija se do të luaj në […]

Snoop Dogg nuk dredh vetëm cigare hashashi

Shumë njerëz, po t’i pyesësh se ç’mendojnë se do të jetë duke bërë sot këngëtari i famshëm Snoop Dogg, mund të përgjigjen se po dredh ndonjë cigare hashash e se po kompozon ndonjë këngë rap, dy gjërat që i dhanë famë në vitet ‘90. Por ja që Snoop Dogg ka një karrierë në kuzhinë. Tani […]

Bora Zemani/ Kete detaj e zbuloi padashje

Edhe pse lidhjes së dashurisë mes tyre i ka ardhur fundi, moderatorja Bora Zemani duket se ende ruan një kujtim nga Donaldi në shtëpinë e saj dhe këtë na e ka treguar vetë ajo! Pak ditë më parë, moderatorja iu nënshtrua një operacioni ndërsa fansat e kanë mbushur me dashuri duke i dërguar buqeta me […]

Reagon sërish nëna e Beatrix

Trekëndëshi Donald-Bora dhe Beatrix është kthyer në kryefjalën e medias, ndërsa në e kësaj të fundit, Antigona Ramosaj, ka reaguar sërish për lidhjen e të bijës me Donaldin. Ajo ka qenë aktive në rrjetet sociale me deklaratat e saj, ndërsa këtë herë ka ndarë një postim në Instastory, ku përmendet edhe Bora. Në postim thuhet […]

Komenti prekës i vajzës së Ilir Shaqirit (Fotot)

Balerini shqiptar, Ilir Shaqiri nuk i ka mbajtur dot lotët teksa ka dëgjuar zërin e shokut të tij të ngushtë Sabianit brenda shtëpisë së Big Brother Vip. “E ka bërë për mua këtë”, është shprehur ai. Ndërkohë, vajza e tij, Emily Shaqiri duket se është prekur shumë nga videoja e babait të përlotur, ndaj ka […]

Tragjedi në festival

Reperi Drakeo the Ruler ka humbur jetën në moshën 28-vjeçare, pasi u godit me thikë në prapaskenë në një festival në Los Angeles. Reperi i “Talk to Me” ishte planifikuar të performonte në festivalpara goditjes me thikë të së shtunës mbrëma. Sipas Departamentit të Zjarrfikësve të L.A., një burrë u transportua në një spital lokal […]

Pse Kate mban 3 unaza në gishtin e martesës dhe ç’domethënie ka secila?

Kate Middleton është një nga gratë më të përfolura në botë, jo vetëm si princesha ideale dhe super mamaja e 3 fëmijëve të saj, por edhe për ndikimin e saj në modë (efekti Kate Middleton). Mjafton të kujtojmë që zgjedhjet e veshjeve të saj shiten në pak minuta. Dukesha është shumë e orientuar drejt familjes, […]

Sara Hoxha i dedikon të birit disa fjalë zemre

Sara Hoxha u bë nënë për herë të parë 5 vite më parë. Ajo solli në jetë London në dhjetor të 2016-ës, ndërsa në tetor të 2019-ës erdhi në jetë Roman, djali i dytë për të dhe Ledionin. Por sot është dita e London! Ai mbush 5 vjeç dhe mami Sara e ka uruar me […]

‘Tri ditë në shi, përpara derës’, Xhoni i ‘Love Story’ tregon çmenduritë për dashurinë

Në programin e dashurisë në Tv Klan, “Love Story” fronistët nuk i kanë treguar të gjitha. Ndaj vajzat e “Shije Shtëpie” ngacmuan pak njërin prej tyre, Xhoni Pojanin, i cili në ndryshim nga Kristi, djali racional, pranon se është një natyrë më emocionale. Për Xhonin dashuria është forca që e lëviz, po ai çfarë ka […]

Baba për herë të dytë, Saimir Çili prezanton publikisht partneren

Saimir Çili është rikthyer dhe jo vetëm në Festivalin e RTSH-së pas një mungese të gjatë, por edhe me një lajm të bukur. Vetëm pak ditë më parë, Saimiri është bërë baba për herë të dytë. 14 vjet pas lindjes së vajzës, Isea, këngëtari është i lumtur që është bërë edhe baba i një djali, […]

Baba për herë të parë, DJ Sardi publikon fotot me partneren shtatzënë: Një miks ndjenjash

DJ Sardi dhe partnerja e tij Jonisa do të bëhen prindër për herë të parë. Lajmin e ka dhënë vetë Sardi në profilin e tij në Instagram, duke publikuar fotot e para me partneren barku i së cilës duket i rrumbullakosur. “Një miks ndjenjash… E di që të dua, edhe pse nuk të kam takuar […]

Kanye West i lutet publikisht Kim Kardashian që të ‘kthehet menjëherë’ tek ai

Kanye West nuk ka hequr dorë nga shpresa për të shpëtuar martesën. Ylli i hip-hop-it i bëri një apel publik bashkëshortes, Kim Kardashian, që të “shkonte menjëherë” tek ai teksa performonte se bashku me Drake në koncertin “Free Larry Hoover”, një koncert për Larry Hoover i cili u dënua për vrasje në vitin 1973 dhe […]

Zyrtarisht e martuar: Greta Koçi flet për jetën e re në Vienë

Pas shumë zërave dhe thashethemeve, Greta Koçi, si rrallëherë vendosi të flasë për jetën private. Gjatë një interviste me Ermal Peçin për “Abc e pasdites”, këngëtarja tregoi se është martuar dhe jeton në Vjenë me bashkëshortin. “Kanë shkruar mediat, unë e kam parë, por asnjëherë nuk kam dashur të reagoj. Është zyrtare që unë po jetoj […]

Zyrtarisht ka një datë për koncertin e Maluma-s në Tiranë

Të gjithë ata që menduan se bileta për të shijuar nga afër Maluma-n dhe muzikën e tij shkoi kot, gabohen sepse Maluma e ka ndarë mendjen që do të vijë! Më në fund, vetë këngëtari pas shumë datash të shtyra konfirmon zyrtarisht ardhjen e tij në Tiranë. Përmes një postimi në Instagram, Maluma ka njoftuar […]

Ledina Çelo tregon sekretin e rinisë së përjetshme: Pa të nuk jetoj dot

Kur shikon fotografitë në rrjetet sociale të Ledina Çelos, nuk mund të të mos shkojë në mendje koha kur ishte ende një vajzë e re dhe të të duket sikur asgjë nuk ka ndryshuar. Këngëtarja vazhdon ende të ruajë pas kaq shumë vitesh një imazh rinor të përsosur dhe linja fizike mahnitëse që nuk i […]

Njerëzit mendojnë se ka një krizë mes Donaldit dhe Trixës dhe arsyet janë këto

Ndjekësit besnikë të Big Brother VIP kanë nisur të aludojnë në rrjet se mes çiftit më të përfolur të momentit në rrjet, ka një krizë. Madje, të shumtë janë ata që dyshojnë se sjellja e Donaldit ndryshoi pak takimit me Romeon në spektaklin e së martës. Disa janë të bindur se Romeo i dha vëllait […]

Familja mbretërore angleze hap sezonin e Krishtlindjes/Foto

Duka dhe Dukesha e Cambridge kanë publikuar ditën e sotme kartolinën e Krishtlindjeve. Në foto shihen të pozicionuar Princ William dhe Kate Middletone së bashku me fëmijët e tyre, Prince George që është 8 vjeç, Princess Charlotte 6 vjeç dhe 3-vjeçarin Prince Louis. Foto është shkrepur gjatë një udhëtimi të bërë nga familja më herët […]

Sabiani/Arsyeja pse nuk takoi disa prej banorëve……….

Sabiani ka qenë i eliminuari i radhës nga shtëpia e Big Brother Vip. Mes lotësh, shumica prej banorëve përcollën këngëtarin deri te dera e shtëpisë, ndërsa ai refuzoi që të takonte disa prej tyre. Rrugëtimi i tij në shtëpinë e famshme ka përfunduar pas më shumë se 60 ditësh, ndërsa ishte në nominim me Antonelën […]

Jennifer Aniston flet për dhimbjen e thashethemeve të shtatzënisë

Jennifer Aniston thotë se ajo nuk i merr më personalisht thashethemet “e dëmshme të shtatzënisë”. Aktorja foli me The Hollywood Reporter për aludimet e jetës së saj personale dhe supozimet e disa njerëzve se ajo “zgjodhi karrierën mbi fëmijët”, duke shpjeguar se thashethemet e shtatzënisë kanë qenë të dhimbshme për të. “Njerëzit sigurisht që projektojnë […]

Historia motivuese e aktores së famshme të serialit “Game of Thrones”

Emilia Clarke duhet të xhironte sezonin e dytë të “Game of Thrones”. Kirurgjia në tru nuk ishte pjesë e asnjë plani. Ishte në palestër kur ndjeu një dhimbje të fortë dhe nxehtësi në të gjithë kokën. Vrapoi për në tualet dhe ra në tokë, me gjysmën e trupit që nuk e lëvizte dot. Një vajzë […]

“Po përmbahem mos të them diçka më tepër”, vajza e Sabianit ka disa fjalë për Einxhel

Loja e banorëve në shtëpinë e famshme ka përfshirë edhe të afërmit e tyre të cilët vazhdimisht i përcjellin ata, madje disa herë bëhen pjesë edhe e debateve e ‘sherreve’ që ndodhin brenda. Së fundmi, Sabiani ka pasur një përplasje të fortë me Einxhel, e që këto debate mes tyre kanë bërë të reagon edhe […]

Skandali i radhës: Drake ka fjetur me………………..

Reperi, Drake dhe modelja, Kylie Jenner dyshohet se kanë fjetur së bashku, shkak i këtyre thashethemeve u bë nëna e fëmijës së tretë të basketbollistit Tristan Thompson, e cila nxori biseda në rrjetin social për të vërtetuar pretendimet e saj. Mbrëmë, Maralee Nichols, e cila pretendon se ka një djalë me Tristan gjatë lidhjes së […]

Këto janë rregullat për të gjithë ata që duan të jenë pjesë e koncerteve të Adele

Artistja e njohur, Adele nuk do t’i lejojë personat e pavaksinuar të marrin pjesë në shfaqjen e saj të ardhshme në The Colosseum në Caesars Palaca. Rregullat përcaktojnë që edhe personat që janë të vaksinuar vetëm me një dozë të vaksinës, duhet të bëjnë testin PCR negativ para shfaqjes. “Nuk dua që askush të vijë […]

Donaldi merr një zarf të zi për atë që shkroi në xham

Pas situatave të rënduara dhe të njëpasnjëshme me protagonizmin e çiftit Donald – Beatrix, në shtëpinë e BBV, aktori shkroi në një nga xhamat e shtëpisë: “Më nxirrni që këtu!”. Video dhe foto nga ky moment bënë xhiron e rrjetit dhe u interpretuan në mënyra të ndryshme, përgjithësisht si një thirrje për ndihmë nga ana […]

Foto; Camille Gottlieb, mbesa identike e Grace Kelly

Camille Gottlieb, vajza e Stephanie të Monaco mund të mos ketë (akoma) ndonjë titull mbretëror, por ka trashëguar gjithë bukurinë e gjyshes së saj, princeshës ikonë të Monaco, Grace Kelly. Ajo është bërë e njohur në rrjetet sociale, ku numëron 85 mijë ndjekës në Instagram. Vajza e tretë e Stephanie së Monaco, ajo ka lindur […]

Princi William /Kënga e Shakirës është e preferuara e fëmijëve të tij, reagon këngëtarja

Princi William zbuloi kohët e fundit traditën e ëmbël familjare për të bërë një festë kërcimi me fëmijët e tij çdo mëngjes dhe faktin se të vegjlit e Kembrixhit aktualisht janë të fiksuar pas këngës “Waka Waka” të Shakirës. Tani – falë medias sociale – vetë Shakira ka reaguar, duke u shprehur shumë e lumtur […]

Alketa Vejsiu përplaset me Robertin

Edhe mbrëmja e sotme nuk ka kaluar pa sherr në ‘Love Story’ dhe sa herë ndodh kjo, Roberti është gjithmonë pjesë e tij (në mos protagonisti). Këtë herë, debati precipitoi deri në fyerje. Ishte Daniela ajo që për disa minuta me radhë krijoi konflikt me djemtë për mënyrën se si e mendon ajo rrugëtimin e […]

Pas trëndafilave, edhe një puthje tjetër që askush nuk e priste

Në fund të ‘Love Story’, pas një mbëmjeje dinamike, me debate të ashpra e zëra të lartë, katër fronistët kanë zgjedhur të preferuarit e tyre për takimet e kësaj jave. Dea ka zgjedhur në takim Algertin, ndërsa Daniela, bazuar në takimin e dhomës së kuqe gjatë “Talk Love Story”, ka zgjedhur Bajronin në një takim. Xhoni […]

Pas lajmit të ndarjes së Mira Konçit dhe Shpëtim Saraçit, flet e bija

Era Saraçi, vajza e Mira Konçit dhe Shpëtim Saraçit, ishte pasditen e sotme e ftuar në “Ftesë në 5”, me Bieta Sulon. Pak kohë pas lajmit se prindërit i kanë dhënë fund martesës disavjeçare, Era vjen përballë publikut shqiptar për të zbuluar më shumë për jetën e saj në Amerikë, por edhe pjesës tjetër të […]

Kur ishte shtatzënë? Angela Martini bëhet nënë, fotot e para të fëmijës

Nuk është rasti i fshehjes nga rrjeti apo fshehjes së barkut me rroba të gjera derisa të lindë fëmija. Angela Martini është bërë nënë për herë të parë. Pak minuta më parë, modelja e njohur shqiptare ka postuar foton e vogëlushit në Instagramin e saj, së bashku me mesazhin: “Djali ynë, Kyre Martini Savulescu – […]

Olta Boka ka një mesazh për situatën Donald-Beatrix: ‘Reflektim për publikun që përfshihet më shumë se protagonistët’

Trekëndëshi Bora-Donald-Beatrix, ka nxitur reagime, komente, tituj, lajme, gjuhë urrejtjeje, paragjykime, pëlqime, e çdo ndjesi tjetër që vjenë nga vorbulla e rrjeteve sociale. Në fund të fundit këtë rol kanë, të interpretojnë atë që bëhet ‘scoop’ për publikun. Por kjo histori i përfshiu të gjithë më shumë seç duhet, dhe jo pa shkak. Pas spektaklit […]

“Çfarë mund të jetë bërë jashtë”, Donaldi hyn në mendime dhe flet për Semin…

Mëngjesin e sotëm Antonela e ka pyetur Donaldin se si ndihet pa Semin brenda shtëpisë së “Big Brother Vip”. “Edhe keq edhe mire. Më vjen keq se e di sa e donte këtë gjë”, është shprehur Donaldi. Antonela ka vazhduar ta pyes se për çfarë ndihet mirë dhe ai ka shtuar sepse nëse do të […]

Revista ”Elle” ndalon publikimin e produkteve prej gëzofi të kafshëve

Revista franceze e modës ‘’Elle’’ ndalon publikimin e produkteve që vijnë prej gëzofit të kafshëve në faqet e 41 edicioneve të saj ndërkombëtare, si dhe nga kanalet e saj në internet dhe media sociale. ‘’Përdorimi i gëzofit të kafshëve, si në rubrikën editoriale ashtu edhe në atë të reklamave, nuk është më në përputhje me […]

Pas komenteve të shumta në rrjet, vjen reagimi i parë nga mamaja e Beatrix

Pas zhurmës së madhe të krijuar në rrjet për shkak të raportit të nisur mes Donaldit dhe Beatrix, familjarë e të afërm të dyshes kanë zgjedhur të mos reagojnë. Një reagim tërthorazi ka ardhur nga nëna e Beatrix, Antigona, teksa drama po vazhdon brenda dhe jashtë shtëpisë së “Big Brother”, Ajo ka shpërndarë një reagim […]

Pa specifikuar asnjë emër të familjes, Hoxha shkruan se administrimin e Top Channel do ta gëzojnë trashëgimtarët e të ndjerit. “Top Channel do të vazhdojë të administrohet nga trashëgimtarët e atij që 20 vite më parë nisi një ëndërr të bukur që ju e mbani gjallë çdo ditë”,- shkruan Hoxha ndër të tjera në emailin e saj.

Princi Charles nuk është takuar me djalin e tij të vogël, princin Harry, për tetë muaj, por ata janë takuar së fundmi, sipas burimeve të brendshme mbretërore. Dyshja u panë për herë të fundit personalisht në funeralin e Princit Philip në prill, dhe Charles, nuk e ka takuar ende mbesën e tij Lilibet, e lindur […]

Vjollca Hoxha zbulon kush do ta drejtojë Top Channel pas dorëheqjes së Ben Blushit

Presidentja e Top Channel, Vjollca Hoxha, pas lajmit të dorëheqjes së Ben Blushit nga drejtimi i Top Channel për 4 vjet, ka lajmëruar se kush do ta zërë postin e tij. Vjollca Hoxha i ka dërguar gjithashtu një email stafit, përmes të cilit lajmëron se drejtimi i Top Channel tashmë do t’u besohet trashëgimtarëve të […]

Ndodhi puthja e shumëpritur, Donaldi dhe Beatrix zyrtarizojnë romancën

Pasditen e sotme, Donald dhe Beatrix kanë qëndruar pothuaj gjatë gjithë kohës pranë njëri-tjetrit dhe kanë shkëmbyer puthje e përqafime. Për një moment, ndërsa ishin duke shkëmbyer puthje e ledhatime, Donaldi e puth vazhdimisht duke ia mbuluar fytyrën me duar dhe më pas e puth në buzë e faqe. Që nga e marta, Donaldi dhe […]

Është apo jo shtatzënë? Rihanna u jep fund dyshimeve

Së fundmi, disa thashetheme rreth një shtatzënie të mundshme të Rihanna-s kanë qarkulluar në rrjet. Kjo ndodhi menjëherë pasi ajo u shfaq në Barbados ku u nderua me një çmim kombëtar dhe veshja ia ekspozonte format më shumë se zakonisht. Pas ditësh me radhë që Rihanna ishte në qendër të këtyre thashethemeve, më në fund […]

‘Dhurata më e bukur për ditëlindje’, Flori Mumajesi dhe Anxhelina Hadërgjonaj zbulojnë surprizën

Anxhelina Hadërgjonaj dhe Flori Mumajesi paralajmëruan para pak ditësh projektin e ri muzikor dhe, më në fund, fansat e të dy artistëve mund të gëzohen. Nuk është vetëm një këngë, por dy projekte që janë publikuar një natë më parë. “Anash dhe Doja”, dy këngët e reja muzikore me protagonistë Anxhelinën dhe Florin, janë shpërndarë menjëherë nga […]

Ish-fituesi i Big Brother thotë se Bora e dashuron vërtet Donaldin

Trekëndëshi ‘Bora-Donald dhe Beatrix’ është kthyer në një nga më të komentuar në mediat rozë për shkak të ngjarjeve të ndodhura ditëve të fundit në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, ‘BBV’. Marrëdhënia mes Borës dhe Donaldit është e lënë pezull pasi të dy ata vendosën që të flisnin kur ai të ishte jashtë shtëpisë, […]

Shokuese/Dadoja e Angelina Jolie zbuloi se si është aktorja jashtë kamerës

Një dado anonime, e cila pretendon se ka jetuar dhe punuar në shtëpinë e yllit të Hollivudit, Angelina Jolie, tha për mediat amerikane se aktorja është “nënë shumë liberale”. Angelina Jolie dyshohet se i rrit dhe edukon fëmijët në mënyrën e saj, gjë që ajo beson se ka një efekt pozitiv në maturimin dhe rritjen […]

Donaldi drejt lidhjes me të, modelja e njohur poston foton dhe i del në mbrojtje Beatriksit pas kritikave të shumta

Afrimiteti mes Donald Veshaj me Beatriks Ramosaj ka shkaktuar shumë zhurmë në rrjete sociale. Pas shumë reagimeve se po bëjnë lojë, aktori dhe këngëtarja pranuan gjatë puntatës së djeshme së Big Brother Vip se kanë një pëlqim ndaj njëri-tjetrit. Por dyshja janë përballur me kritika për faktin se Donaldi e la të hapur ribashkimin me […]

Rihanna shtatzënë për herë të parë? FOTO

Në rrjet po qarkullojnë fjalë së mund të ketë gjasa që Rihanna është shatëzanë me të dashurin e saj, reperin Asap Rocky. Por nuk është hera e parë që këngëtarja është përfolur për një shtatëzani. Në vitin 2019 qarkulluan të tilla thashetheme por artistja i hodhi poshtë këto fjalë në një intervistë për “Vouge” ku […]

Ja si shkoi nderhyrja ne koke e Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja e njohur kosovare, Adriana Matoshi ia ka dalë me sukses ndërhyrjes së tumorit në tru. Lajmin e mirë e kanë konfirmuar vetë kolegët e aktores së njohur. “Qe gjysmë ore e ka përfunduar me sukses operimin”, kanë deklaruar kolegët e saj, për mediat kosovare. Kujtojmë se deputetja të hënën ka njoftuar se […]

Beatrix i rrëfehet Sarës

Beatrix, Sarah dhe Beniada kanë folur së bashku dhe tema e bisedës ka qenë pikërisht raporti me Donaldin. Këngëtarja e njohur ka pranuar de ka pasur prej kohësh pëlqim për Donaldin, por kishte vendosur t’i ndrydhte ndjenjat sepse situata është e komplikuar. Më pas ishte Donaldi ai që i dha disa sinjale dhe gjërat ndryshuan. […]

Kanye nuk po e kapërcen dot humbjen e Kim Kardashian: Kjo lëvizje e dëshmon këtë

Reperi Kanye West ka fshirë nga faqja e tij në Instagram të gjitha fotot dhe videot, përkatësisht përmbajtjen e plotë me të cilën ka paralajmëruar albumin e ri. Edhe pse llogaria e tij është ende aktive, nuk dihet nëse reperi do të postojë sërish në të.  Reperi ndiqet nga 9.5 milionë njerëz në Instagram. Kjo […]

Të përqafuar Donaldi flet për Beatrixën

Pas zhurmës së madhe që u bë në media, rrjete sociale e kudo, Donaldi dhe Beatrix kanë patur mbrëmjen e djeshme rradhën për të shpjeguar ç’po ndodh mes tyre. Arbana i thirri të dy në dhomën e rrëfimit duke i shfaqur një klip me momentet e tyre ku shfaqeshin duke u përqafuar. Beatrixën e pushtuan emocionet […]

Arbana Osmani mesazh Bora Zemanit: Më vjen keq

Donaldi foli për herë të parë publikisht mbrëmjen e djeshme për marrëdhënien e tij me Beatrixën që është komentuar shumë. “Trixa e ka siklet këtë gjënë dhe unë e kam kuptuar. Nuk dua që Trixa të jetë në siklet për asgjë. Ajo që dua është kjo”, tha Donaldi. Pas kësaj deklarate Arbana Osmani i dha […]

Ronaldo mbetet ‘trokë’

Emërimi i Ralf Rangnick në krye të Manchester United pritet të sjellë ndryshime brenda, por dhe jashtë fushe. Tekniku do të ndikojë dhe në mbërritjen e lojtarëve në stërvitje. Sipas “Mirror”, ish-trajneri i Lajpcigut do të lejojë lojtarët që të vijnë në stërvitje jo me makina luksoze ose me ato marka që sponsorizojnë klubin. Këtë […]

Fiks si shqiptare e vërtetë, Bebe Rexha nuk i reziston dot muzikës popullore dhe valleve

Ajo është një nga shqiptaret më të njohura në botë, e cila brenda pak kohësh ia doli mbanë të prekë majat e suksesit fillimisht si tekstshkruese për artistët e mirënjohur si Rihanna dhe Eminem, ndërsa sot numëron shumë hite dhe rekorde në klasifikimet muzikore në botë. Nuk e ka mohuar kurrë origjinën e saj, përkundrazi […]

E para që pranon se ka bërë ndryshime; Këngëtarja Maya flet për ndërhyrjet estetike në fytyrë

Tema e operacioneve plastike, ndërhyrjeve me injektime, botox etj, është një nga më të përfolurat e momentit. Shpesh herë personazhe të njohur e mohojnë dhe pse ndryshimi është i dukshëm në pamjen e tyre. Por, ndryshe nga të gjitha të tjerat këngëtarja Maya,  e ftuar në “Glamour Zone” ka folur dhe për ndërhyrjet e saj. […]

Tregoi se i është kthyer tumori në kokë, Dafina Zeqiri ka një mesazh për Adriana Matoshin

Aktorja e njohur dhe deputetja në Kuvendin e Kosovës ka njoftuar lajmin e hidhur se asaj i është rikthyer sërish tumori në kokë pas 9 vitesh. Të shumta kanë qenë reagimet e një prej tyre është edhe ai i Dafina Zeqirit. Une zgjedh buzqeshjen si petkun me te mire te mbrojtjes dhe perballjes me sfidat […]

Rrëfimi i Hueyda El Saied: Zv/ministri i Brendshëm më ndau nga babai, e pashë pas 16-vjetësh

Artistja e njohur shqiptare Hueyda El Saied ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në Luksemburg, ku jetonte prej vitesh. E njohur për publikun shqiptar që në fillim të viteve ’90, El Saied ka folur disa herë për jetën e saj dhe të familjes. Në fillim të shkurtit 2017, Hueyda ka treguar për teleshikuesit shqiptarë se […]

Plas sherri në orët e para të mëngjesit, Arjola dhe Antonela për pak sa nuk rrihen

Një sherr i fortë ka ndodhur pas spektaklit të mbrëmshëm në shtëpinë e Big Brother, mes Arjolës dhe Antonelës, të cilat për pak sa nuk janë përplasur fizikisht. Gjithçka ka nisur për shkak se vajzat akuzuan njëra tjetrën për tonin e zërit, ndërkohë që më pas sherri ka kaluar edhe në fjalë fyese dhe ofendime […]

Këngëtarja e njohur pësoi abort pasi zgjodhi të bëj një fëmijë vetë, pa partner

Jessie J ka pësuar një abort. Këngëtarja, zbuloi lajmin tronditës në Instagram të mërkurën, vetëm pak orë para se të ngjitej në skenën e The Hotel Cafe në Los Angeles. Duke filluar deklaratën e saj me një emoji me zemër të thyer, ajo shkroi: “Dje në mëngjes po qeshja me një mikeshë duke thënë “seriozisht, […]

Kush është babai single që po merr miliona klikime në videot me të birin?!

Ai ka bërë që miliona ndjekës në TikTok (dhe qindra mijëra në Instagram) të argëtohen dhe të qeshin me videot e tij, ku këndon dhe kërcen me vogëlushin e tij, Jasper. Bëhet fjalë për Ivanhoe Spalluto, një baba single dhe influencues, që po bëhet i famshëm gjithnjë e më shumë. Historia e Ivanhoe, është shumë […]

‘Jam martuar me mblesëri’, mësoni historinë e veçantë të konkurrentes së ‘Love Story’

Në “Talk Love Story” këtë të enjte jemi njohur me historinë e Kristinës si dhe me detaje të personalitetit të saj, ende të pathëna publikisht. Në klipin e prezantimit, konkurrentja e “Love Story” ka treguar një pjesë të së shkuarës, ku është ndalur tek fakti që para disa vitesh është martuar me mblesëri, teksa ka […]

Marina dhe Getoari postojnë foton e parë pas lindjes së vajzës: Jeta jonë…

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë bërë prindër për herë të parë ditën e djeshme. Lajmi i ardhjes në jetë të vogëlushes u përhap në të gjitha mediat, madje u zbulua edhe emri i saj. Megjithatë, Marina dhe Geti preferuan ta shijonin në privatësi ardhjen e Marget në jetë. Ndërsa sot ka ardhur edhe reagimi […]

Një vit pas vdekjes së Maradonës, i biri e kujton me videon prekëse

Bota e futbollit u trondit nga lajmi për vdekjen e yllit të futbollit botëror Maradonës më 25 nëntor 2020. Gjithçka ndaloi në Napoli dhe mijëra njerëz dolën në rrugë për të mbajtur zi për vdekjen e heroit të tyre. Sot, një vit më vonë, i biri i ish-yllit të Napolit dhe Argjentinës, ka kujtuar të […]

Tension mes nënës së Chiara Ferragni-t dhe nënës së Fedez: Çfarë ndodhi?

Mediat italiane po flasin për një tension në familjen e çiftit të famshëm të njohur si Ferragnez. Më saktë po përflitet për një marrëdhënie aspak të mirë mes nënës së Fedez dhe nënës së Chiara Ferragni-t. Sipas medias italiane Dagospia, duket se mes Marina Di Guardo dhe Annamaria Berrinzaghi, përkatësisht nënës së Chiara Ferragni-t dhe […]

Adele largohet nga intervista pas përgjigjes së prezantuesit/Çfare ndodhi?

Thuhet se Adele u largua nga një prezantues televiziv australian, i cili fluturoi nga Sydney në Londër për ta intervistuar atë si pjesë e një marrëveshjeje prej 725,000 dollarësh. Arsyeja pse ajo e ndërpreu intervistën ishte sepse ai nuk e kishte dëgjuar albumin e saj të ri. Gjatë takimit, Adele pyeti se çfarë mendonte prezantuesi […]

‘Unë do jetoj, mos u bëni merak’, Hueyda El Saied luftoi deri në momentin e fundit

Homazhe për artisten që humbi jetën para kohe Hueyda El Saied janë mbajtur këtë të martë edhe në Tiranë. Hueyda vuante prej kohësh një sëmundje e rëndë, por kurrë nuk e ndau këtë me publikun dhe dashamirësit, sepse donte që të gjithë ta mbajnë mend me profilin e saj të përhershëm – me buzën në […]

Zbulohet shkaku i vdekjes së të fejuarit të vlogeres së ndjerë Gabby Petito

I fejuari i vlogeres amerikane të vrarë Gabby Petito, Brian Laundrie, u gjet i pajetë më shumë se një muaj më parë. Dje, avokati i familjes së tij ka bërë të ditur në një deklaratë shkakun e vdekjes së Laundrie, që është vetëvrasja. Laundrie u kthye nga një udhëtim pa të fejuarën e tij dhe […]

Ja zakoni i çuditshëm i Krishtlindjeve në familjen mbretërore, Elizabeth u kërkon të ftuarve…

Edhe pse Krishtlindja është ende larg, duket se në familjen mbretërore kanë filluar që tani të mendojnë për të. Kodi i veshjes, numri i të ftuarve apo menyja janë disa prej detajeve që na bëjnë kureshtarë të gjithëve, por duhet të presim edhe ca për t’i zbuluar. Megjithatë një gjë është e sigurt, edhe sivjet […]

Ndarja nga jeta e balerinës së njohur Hueyda El Saied, miqtë prekin me mesazhet e ndjera

Lajmi i ndarjes nga jeta i balerinës së njohur që ka bëri për vetë të gjithë shqiptarët Hueyda El Saied ka tronditur mbarë opinion publik. Balerina me origjinë nga Sudani po e lindur në Tiranë ka ndërruar jetë në moshën 46-vjeçare. Mësohet se Hueyda vuante nga një sëmundje e rëndë prej disa kohësh, edhe pse […]

Si e fshehu sëmundjen e rëndë Hueyda El Sayed, mesazhi pas prerjes së flokëve

Artistja e njohur shqiptare Hueyda El Sayed është ndarë papritur nga jeta në moshën 46-vjeçare. Balerina dhe ish-moderatorja mësohet se vuante nga një sëmundje e rëndë, betejën me të cilën nuk e ka fituar dot. Ajo u nda nga jeta mëngjesin e së martës në një spital në Lukskemburg. Pas lajmit të rëndë për ndarjen […]

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë në moshën 46-vjeçare balerina e njohur Hueyda El Saied

Është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare balerina e njohur, Hueyda El Sayed. Balerina, vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë, sëmundje e cila, ia mbylli përgjithmonë sytë këtë mëngjes në një spital në Lukskemburg. Hueyda El Sayed ka lindur në Tiranë, ndërsa prejardhja e saj ka qenë nga Sudani. Veçse balerinë, 46-vjeçarja njihej […]

5 herë e fejuar dhe 3 e martuar; Jennifer Lopez përgjigjet nëse do celebrohet me Ben Affleck

Këngëtarja jennifër Lopez edhe pse ka qënë në jetën e saj në shumë lidhje të rëndësishme, është fejuar 5 herë dhe është martuar 3 të tjera, duket se ende nuk e ka humbur shpresën. Në një intervistë për filmin e saj të ri “Mary” që pritet të dalë në kinema së shpejti, një gazetare e […]

Stresi humb njeriun e shtrenjtë, prek me fjalët: Të kam borxh jetën, më ngjite emrin

Reperi i njohur Arkimed Lushaj ka humbur gjyshin e tij, Ali Mulaj. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur vetë reperi në ‘instastory’ aty ku i shpreh fjalët më të ndjera për humbjen e tij, duke i thënë faleminderit për shumëçka dhe për faktin se e rriti. “Ali Mulaj të kam jetën borxh shpirti […]

“Si e ëma, si e bija”, Bebe Rexha poston foto me nënën dhe tregon ngjashmërinë e madhe që ka me të

Bebe Rexha mbetet ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në botë. Ylli i muzikës është mjaft aktive edhe në rrjetet sociale, ku përveç fotove dhe angazhimeve profesionale, ajo ndan me fansat edhe imazhe e video nga përditshmëria e saj. Në rol të madh në këto postim zënë edhe familjaret e saj, të cilëve Bebe herë […]

Rezarta feston 35-vjetorin, çifti i vë flakën rrjetin me videon e nxehtë, seksi dhe të guximshme

Rezarta Shkurta ditën e djeshme ka festuar ditëlindjen dhe pa kurrfarë hezitimi pranoi se ky është përvjetori i 35-të, madje publikoi videon më të nxehtë në Instagram, shkëputur nga mënyra si e ka pritur ditën e saj kur akrepat shënuan 00:00. Në video shfaqet me Ermalin teksa përqafohen, puthen dhe ecin së bashku. Ajo e […]

Fifi rrëfen: Kam një klip gati me Florin, por nuk është publikuar se dukem…….

Mes protagonisteve më të diskutuara brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, mbetet këngëtarja, Fifi, e cila së fundmi ka zbuluar se ka një këngë të pa publikuar me Flori Mumajesin. Gjatë një bisede me Monikën ajo ka thënë se afërsisht dy vite më parë ajo dhe Flori kishin mbaruar xhirimet e videoklipit të këngës […]

“E admiroj me respekt”/ Jennifer Lopez do të martohej sërish edhe pas tre divorceve: Mendoj se ……

Jennifer Lopez nuk e përjashton mundësinë që të martohet sërish. Ylli i “Marry Me”, e cila më parë ishte martuar me Ojani Noa, Cris Judd dhe Marc Anthony, u ribashkua me ish të fejuarin e saj, Ben Affleck në fillim të këtij viti dhe ajo pranoi se do të besojë gjithmonë në “lumturinë e përjetshme”. […]

U konfirmua! Kim Kardashian dhe Pete Davidson s’e fshehin më dashurinë as në rrugë

SHBA Kim Kardashian dhe Pete Davidson konfirmojnë dyshimet se janë më shumë se miq. Çifti i ri u pa në rrugët e Palm Springs duke shëtitur të kapur përdore. Fotografitë e siguruara nga Daily Mail tregojnë shumë për marrëdhënien e Kim dhe Pete, edhe pse ata ende nuk e kanë pranuar zyrtarisht. Kim Kardashian dhe […]

Kjo foto e re e Archiet tregon sa shumë është rritur; Meghan Markle më në fund zbuloi një fotografi të djalit

Pas intervistës që  bëri dhe xhiron e botës, të Meghan dhe Harry me moderatoren Oprah, tani kemi një intervistë të re. Ditën e djeshme dukesha e Sussex u shfaq në emisionin e Ellen Degeneres. Ndër të gjithë informacionet e reja që ajo dha rreth jetës që po bëjnë dhe ku do t’i kalojnë festa deri […]

Të famshmit që zgjodhën të plaken natyralisht; Pa botox dhe operacione plastike

Shumica e njerëzve janë të mendimit se showbizi dhe kirurgjia estetike shkojnë paralelisht. Dhe ata nuk mund të fajësohen për këtë. Në fund të fundit, ka shumë të famshëm përreth që ndjekin një sërë standardesh bukurie që nuk janë realiste. Dhe, për t’i arritur ata, ndiejnë nevojën që t’i nënshtrohen operacionit aq shpesh sa e […]

Blogeres së njohur i bëjnë gjëmën, i prishin Lamborghinin të mbuluar me Swarovski

Një Lamborghini Aventador i zi, i cili kishte të veçantën se ishte i mbuluar me dy milionë kristale Swarovski me vlerë 270 mijë paund, ka pësuar dëme të mëdha në një aksident rrugor të ndodhur në Londër. Makina i përket Daria Radianova , një modele nga Rusia, e cila megjithatë nuk ishte në makinën e saj në momentin e përplasjes. Siç është bërë e ditur, […]

‘Banorët e BB kapen me celular’, Arbana jep njoftimin e rëndësishëm

Prej ditësh është lakuar në publik, media dhe portale se në shtëpinë e “Big Brother Vip’” përdoret celulari smartphone . Shkak janë bërë disa pamje të Fifit, të cilat u transmetuan dhe sot në spektakël. Pas pamjeve të transmetuara në ekran, Arbana qartësoi njëherë e mirë se ajo që komentohet si një celular është në […]

‘Përdor aplikacione për takime’, aktorja e njohur e Hollywood thyen tabutë e moshës

Drew Barrymore ndau disa këshilla moderne për takime me Gayle King. Të enjten, King, 66 vjeç, u shfaq në serinë e njëjtë të bisedave të Barrymore së bashku me bashkë-prezantuesit e saj të CBS Mornings, Tony Dokoupil dhe Nate Burleson – si dhe bashkëpunëtorin e lajmeve të Barrymore, Ross Mathews – ku grupi diskutoi takimet […]

Cila pjesë e trupit tradhëtoi sëmundjen e mbretëreshës Elizabeth?!

“Askush nga ne nuk mund ta mposhtë kohën”, tha disa ditë më parë mbretëresha Elizabeth, e cila u konsiderua si një përgjigje nga Mbretëresha në lidhje me shëndetin e saj për të cilën po flasin së fundmi të gjitha mediat botërore. Megjithatë kspertët i kanë komentuar foton e saj të fundit ku duart e monarkes britanike janë ngjyrë të purpurt dhe kanë zgjidhur misterin e gjendjes së saj. Duart e […]

Sot ngjan me Borën dhe Elvanën, por do ta njihnit Efin e ‘Për’puthen’ përpara ndërhyrjeve në fytyrë?

Efi është një nga vajzat më të reja të programit ‘Për’puthen 3’. Ajo është komentuar shumë, mbi të gjitha për pamjen e saj duke u cilësuar si një ndër vajzat më sipatike që ka pasur Për’puthen, por nuk kanë ngelur mbrapa dhe krahasimet me Bora Zemanin, moderatoren e emisionit, si edhe me këngëtaren e mirënjohur, […]

Graniti vazhdon me postimet për Fifin, befason me foton e fundit

Graniti ka një javë që është eliminuar nga “Big Brother VIP”. Ish-banori, dy ditë më parë, në studion e “BB” u shpreh se është i lumtur që tani Fifi është e qetë në lojë dhe se sheh që ka gjetur ngushëllim te Dj Dagz. Por, që nga dalja e tij, ai po i jep një […]

Fansat të bindur se ky varg i Loredanës në këngën me Don Xhonin është përgjigje ndaj Mozzik!

Loredana ka pak ditë që ka publikuar projektin e saj më të ri në bashkëpunim me reperin Don Xhon. “Gjuj për to” rezultoi shumë suksesshëm dhe kënga ka arritur një numër të madh klikimesh në kanalin Youtube. E fansat si gjithmonë të vëmendshëm ndaj çdo detaji së fundmi po flasin se një pjesë e këngës […]

Për çfarë u kritikua Kourtney Kardashian?

Ylli i reality show “Keeping Up With The Kardashians”, e bëri të qartë se kur bëhet fjalë për fëmijët e saj, ajo nuk ndalet me aq. Situata filloi kur nëna e tre fëmijëve publikoi fotot e saj në “Instagram” me vajzën Penelope dhe djalin Reign. Të tre kishin hipur mbi kuaj gjatë udhëtimit të tyre […]

Urinoi mbi fytyrën e fansit para të gjithëve, ja çfarë i ndodhi këngëtares

Pak ditë më parë një pamje neveritëse ka tronditur fansat kudo në botë. Gjatë një performance të grupit Brass Against në festivalin ‘’Rockville’’ këngëtarja e grupit, Sphia Urista ftoi në skenë një fans, të cilit pak minuta më vonë duket se i urinoi në fytyrë. Grupi i njohur po performonin një interpretim të “Wake Up” […]

‘Jetonim në një dhomë e kuzhinë’/ Semi kujton lidhjen me Bojken Lakon

Semi është sqaruar me Fifin pas një debati që patën dy ditë më parë në “Big Brother VIP”. Pasi i zgjidhën “problemet”, dy këngëtaret nisën të diskutonin për periudha të ndryshme të jetës së tyre. Jaupaj zbuloi se gjatë fëmijërisë, nëna nuk e ka mësuar të bëjë punët e shtëpisë, sepse nuk donte ta rriste […]

Të gjitha, do të doni të vishni një fustan si ky i Lady Gaga-s për festat e fundvitit

Krishtlindjet janë rrugës dhe me siguri keni filluar të mendoni çfarë do të vishni për darkën e 24 dhjetorin, apo atë të ndërrimit të viteve. Lady Gaga jua thjeshtësoi punën! Gjatë premierës së ‘House of Gucci’, aktorja u shfaq e veshur me një fustan të zi, për të mrekulluar këdo që e pa! Gaga zgjodhi fustanin […]

Britney thotë publikisht se e ëma meriton të shkojë në burg

Para pak ditësh, gjykata vendosi t’i japë fund betejës 13-vjeçare të Britney Spears duke e lënë atë plotësisht të lirë! Kujdestaria e saj e cila nisi në 2008-ën, nënkuptonte kontrollin e plotë financiar dhe personal të saj nga i ati dhe një grup avokatësh. Pak pas “ditës së saj më të lumtur”, këngëtarja ka kthyer […]

Ky baba u bë viral në internet për fotot që i dërgonte gruas, kur ajo pyeste për fëmijët: ‘Hë, a janë mirë fëmijët?’

“Hë, a janë mirë fëmijët?” – Kjo është ajo që partnerja e Kenny Deuss e pyet atë sa herë që është larg dhe ai është përgjegjës për t’u kujdesur i vetëm për fëmijët. Babai i Alix dhe Aster, ka një përgjigje të veçantë për çdo herë që mamaja e tyre pyet: “Si janë fëmijët?” Ja […]

Argjendi largohet nga Për’puthen: ‘S’kam interes për vajzat’

Pas akuzave dhe kundër akuzave me Ritvanën në këtë puntatë të sotme, Argjendi ka kërkuar të largohet nga programi “Përputhen”. Në komunikimin që ai ka pasur me produksionin ka deklaruar se nuk ka asnjë interes për asnjë vajzë aty, si dhe po përpiqet të njohë një vajzë jashtë tij. Argjendi tha dy fjalë përshëndetëse, ku […]

Tola paska nje vajze te vogel që nuk e ka përmendur kurrë në emision: “Ajo eshte mrekullia ime”

Është nënë e një vajze? E kishte mbajtur sekret, ish-konkurrentja habit me deklaratën pas përjashtimit nga “Përputhen” Arlida Nezha, e njohur si Tola është e para vajzë që eliminohet nga djemtë në emisionin Për’puthen. Ajo ka rrëfyer daljen nga emisioni duke thënë se ishte një eksperiencë e bukur për të dhe ish-konkurrentja vazhdon të jetë […]

Përse e duam aq shumë princeshë Dianën edhe pas vdekjes?

Nuk kishte të bënte vetëm vdekja e saj e parakohshme: Diana ishte gruaja më e famshme në botë edhe kur ishte gjallë, kështu që nuk është se aksidenti me makinë e katapultoi atë në një nivel të ri ikonografie, ajo tashmë e kishte pushtuar fort atë hapësirë. Mendoj se është tragjedia e jetës së saj (e komplikuar, më vonë, edhe nga tragjedia e […]

Aktori i njohur i propozon partneres i ulur në gjunjë

Taylor Lautner është fejuar me të dashurën e tij prej tre vitesh, Taylor Dome. Ylli i “Twilight” ka ndarë disa foto nga propozimi romantik, duke shkruar: “11.11.2021. Dhe kështu, të gjitha dëshirat e mia u realizuan!” Në foto, Lautner është i veshur me një kostum dhe i ulur në një gju përpara gruas së tij […]

Flor Mumajesi baba për herë të parë?

Këngëtari i dashur për publikun, Flor Mumajesi, ka ngritur dyshime te fansat se do të bëhet baba për herë të parë. Në një foto që këngëtari ka publikuar në ‘InstaStory’, shfaqet një suvenir druri, që ka të gdhendur një vogëlush që fle. Këtë portret, Flori e ka shoqëruar me emojin e një zemre. Kjo ka […]

Bora Zemani zbulon vendimin që ka marrë për marrëdhënien me Donaldin

Moderatorja Bora Zemani dhe aktori Donald Veshaj i habitën të gjithë kur shkëmbyen një puthje në buzë gjatë takimit në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Kjo sepse ishte hera e parë që ish-çifti puthej para të gjithë shqiptarëve dhe për më tepër, tashmë që nuk janë bashkë. Mirëpo kjo duket se nuk do të zgjasë […]

Graniti takohet me ish-të dashurën, tregon se çfarë kanë vendosur për të ardhmen

Mbrëmjen e së premtes Graniti u eleminua nga shtëpia e “Big Brother Vip”. Ai po vazhdon të jetë aktiv në intervista duke folur për eksperiencën e tij brenda shtëpisë, shkruan GazetaBlic. Graniti për një kohë të gjatë ishte kryefjala e medive rozë, shkak jeta e tij private ku edhe e pranoi se ka një lidhje […]

Albani dhe Miriam shprehin dashurinë në mënyrën më të ëmbël

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj janë një nga çiftet më të dashura në showbizin shqiptar. Dyshja kanë shumë vite bashkë dhe shpesh tregojnë dashurinë për njëri-tjetrit. Së fundmi, krijuesit e hitit “Duamë” kanë ndarë disa momente intime bashkë me ndjekësit e tyre. Në fotografitë që ka publikuar Cani, çifti shfaqen duke shkëmbyer puthje në një […]

Taylor Swift thyen rekorde me projektin e fundit

Taylor Swift është padyshim një ndër artistet që ka thyer rekorde herë pas here. Suksesi i saj i radhës ka të bëjë me albumin e ri-regjistruar të Swift, “Red”, që ka bërë histori në “Spotify” që ditën e parë të publikimit. “Red” u publikua më 12 nëntor dhe tanimë po thyen rekorde botërore. Që në […]

Ja përse Adelina Tahiri refuzoi ftesën e Big Brother VIP

Këngëtarja nga Maqedonia, Adelina Tahiri, së fundmi është përgjigjur në një pyetësor në Instagram që e ka zhvilluar me fansat e saj. Në pyetjet e shumta, njëri nga ta e ka pyetur nëse do të pranonte të shkonte në Big Brother VIP, e për të cilin ajo tha se ka pas ftesë. Por, këngëtarja tha […]

Arjola Demiri tregon njohjen me ish-bashkëshortin: Isha 20 vjeç…

Arjola Demiri është një nënë beqare prej shumë vitesh tashmë, që pas divorcit nga ish-bashkëshorti. Aktorja e humorit ka rrëfyer herë pas here detaje nga jeta private në shtëpinë e “Big brother VIP” që askush nuk i dinte. Së fundmi, Demiri vendosi të tregojë momentin e parë kur e ka takuar ish-partnerin. Ajo tha se […]

Pas eliminimit nga ‘Big Brother VIP’, Graniti thotë se i kërkoi Fifit të mbajë premtimin

Në spektaklin e mbrëmshëm të Big Brother VIP, u eliminua Granit Cana. Rrugëtimi i tij brenda shtëpisë përfundoi pas më shumë se një muaji qëndrim, dhe ishte ndër banorët e parë që kishte hyrë në spektakël. Pas eliminimit ai është drejtuar në skenën e spektaklin ku edhe u pyete nga prezantuesja, Arbana Osmani, për eksperiencën […]

“Nuk e di, si më duron”/ Linda Halimi ia mbyll gojen te gjitha lajmeve kesaj radhe

Linda Halimi është përfolur shumë për martesën me reperin amerikan Big D. Çifti publikonin shpesh foto në rrjetet sociale, ndërsa kohët e fundit janë treguar më të rezervuar. Kjo ka nxitur thashethemet se janë divorcuar, por këngëtarja shqiptare ka treguar se së bashku me bashkëshortin qeshin për lajmet. Ndërsa foli edhe për ofertat që i […]

Në muajt e fundit të shtatzënisë, Usta i drejtohet Gentës me dedikim romantik: Je ngjyra më e bukur në këtë jetë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Genta Ismajli, është duke shijuar muajt e fundit të pritjes së ëmbël. Ajo është shtatzënë dhe është bërë e ditur se do të mirëpresë në jetë binjakë: një djalë dhe një vajzë. Ka qenë partneri i këngëtares, biznesmeni Huseyin Usta, ai i cili ka publikuar një fotografi të përbashkët me të […]

Bebe Rexha “le pa fjalë” të ftuarit, paraqitje yjesh në dasmën e shoqes (FOTO)

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ka qenë e ftuar në dasmën e mikeshës së saj, Paris Hilton. Ajo ka qenë e ftuar në ceremoni së bashku me të dashurin e saj. Bebe mahniti të gjithë me paraqitjen e saj elegante, e veshur me një fustan të gjatë klasik. Artistja shqiptare është dukur e mrekullueshme […]

Graniti është i eleminuari i natës nga “Big Brother Vip”, Fifi shpërthen në të qara

Graniti është banori i radhës që është larguar nga shtëpia e Big Brother Vip, pasi ishte më pak i votuari nga publiku. Pas largimit të tij, Fifi ka shpërthyer në lot e të qara të forta. Këngëtarja e shumë baladave, krijoi një raport të fortë me Granitin edhe pse nuk shkoi kurrë përtej një miqësie […]

Britney Spears fiton gjyqin ndaj babait të saj, lirohet nga kujdestaria 13-vjeçare

Kujdestaria e Britney Spears ka marrë fund zyrtarisht dje, kur u ndërpre marrëveshja ligjore që ka kontrolluar jetën e saj për 13 vjet. Vendimi, i dhënë nga gjyqtarja e Gjykatës së Lartë të Qarkut të Los Anxhelosit, Brenda Penny, erdhi pak muaj pasi Britney dëshmoi se konservatori ishte “abuziv” dhe se donte që ai të […]

Hoqën dorë nga titulli mbretëror për dashurinë; këto janë personazhet që sakrifikuan

Dilema e dinjitetit dhe dashurisë është temë e shumë tregimeve dhe komploteve të librave. Megjithëse, zgjedhja midis detyrës dhe marrëdhënieve nuk është fiktive. “Heronjtë” e artikullit tonë u përballën me këtë dilemë në jetën reale, dhe ashtu si heronjtë nga faqet e librave, ata gjetën guximin për të marrë një nga vendimet më të vështira […]

Ka një arsye pse Adelina Tahiri nuk i shet rrobat dhe aksesorët që nuk i përdor më

Këngëtarja Adelina Tahiri, momentalisht po qëndron në Vjenë. Së fundmi, ajo realizoi një intervistë virtuale me ndjekësit e saj në “Instagram”. Një nga ndjekësit e saj, e pyeti se nëse ka menduar ndonjëherë të shesë rrobat që nuk i përdor më, të cilat kushtojnë shumë. Ajo u përgjigj se nuk do të mund ta bënte […]

Nuk e paskemi ditur! Këto tre të famshme paskan qenë shoqe klase

Njëra e suksesshme si miss, modele e këngëtare, tjetra një nga prezantueset më të pëlqyera, e tdhe e treta një aktore e njohur në Kosovë. Bëhet fjalë për Morena Tarakun, Elita Rudin dhe Fiona Gllavica. Këto emra të njohur kanë qenë në një klasë në gjimnazin “Sami Frashëri” në Prishtinë. Këtë e ka zbuluar Elita […]

Vajza mbani shënim, Julka tregon sekretin e lidhjes 20-vjeçare me Andin

Nëse do të ndalnim ndonjë kalimtar në rrugë dhe do t’i këndonim ”Amin amin amin”, jemi të sigurtë që do të na përgjigjej ”Më në fund të gjeta unë ty dashuri“. Dhe Julka Gramo është me të vërtetë me fat pasi e ka gjetur dashurinë e saj që nga koha kur regjistrohej kjo këngë dhe ndan me […]

Përse nuk komentoni dhe burrat me thinja?

Pak kohë më parë në ribashkimin e tyre, aktoret e sepalit të njohur “Sex and the city”, u shfaqën pas shumë vitesh me flokë të thinjur. Stili i tyre ishte i padiskutueshëm dhe në fotografitë që u publikuan nga media të ndryshme por vëmendjen e morën pikërisht flokët e tyre të palyera! Për këtë arsye […]

Shpëtim Saraçi dhe Mira Konçi i japin fund martesës?

Kompozitori i njohur Shpëtim Saraçi dhe bashkëshortja e tij, Mira Konçi, duket se i kanë dhënë fund martesës së tyre shumëvjeçare. Lajmi është bërë publik nga “Albeu.com” dhe gjatë ditës së sotme është ndarë në media e portale. Ndonëse askush nga çifti nuk ka konfirmuar, mendohet se kompozitori i njohur dhe bashkëshortja e tij nuk […]

Mariah Carey publikon një tjetër hit Kritshtlindjesh dhe kënga s’duhet humbur

Kënga e shumëpritur për festat e fundvitit është këtu, e kënduar nga vetë mbretëresha e Krishtlindjeve: Mariah Carey. Edhe këtë Krishtlindje do ta kalojmë me Carey, por këtë vit edhe me një hit që i shtohet listës. Këngëtarja publikoi dje “Fall in Love at Christmas”, në bashkëpunim me Khalid dhe Kirk Franklin. Kënga erdhi si […]

Rrëzohet avioni, këngëtarja e famshme ndërron jetë në moshën 26-vjeçare

Marília Mendonça, një nga këngëtaret më të njohura të Brazilit, ka humbur jetën në një aksident ajror në moshën 26-vjeçare. Katër persona të tjerë – xhaxhai i saj, producenti dhe dy anëtarë të ekuipazhit – vdiqën gjithashtu në aksidentin e ndodhur në një zonë rurale në shtetin juglindor të Minas Gerais. Një hetim ka nisur […]

Reagon Travis Scott pas ngjarjes tragjike në koncertin e tij

Kylie Jenner, e cila është shtatzënë me fëmijën e dytë të saj dhe Travis Scott, mori pjesë në festivalin Astroworld, në të cilin u vranë tetë persona. Ajo ndau disa postime në Instagram, të vajzës së saj trevjeçare, Stormi, e cila shikonte të atin, Travis Scott duke performuar. “Të gjithë janë të tronditur dhe të mërzitur,” […]

Kesaj rradhe Sara i thote te gjitha!

Sara Hoxha është kthyer në një personazh shumë të ndjekur në Instagram, por edhe në YouTube dhe duket se roli i vlogeres i shkon shumë. Së fundmi, ajo ka publikuar një video ku u është përgjigjur disa nga pyetjeve më të shpeshta të ndjekësve. Dhe sigurisht shumë prej tyre kanë të bëjnë me mëmësinë dhe […]

Mania e operacioneve plastike? 8 të famshëm që sot janë të transformuar në pamje

Që kur Tom Cruise doli në një lojë bejsbolli muajin e kaluar, fansat kanë spekuluar nëse pamja e tij, me fytyrë të rrumbullakët dhe me faqe topolake, ishte rezultat i plakjes apo një shiringe. Njerëzit nuk mund të kuptonin nëse ylli kishte boshatisur frigoriferin apo kishte zgjedhur fillerat për të theksuar tiparet e tij. Në mënyrë të ngjashme, […]

Will Smith flet për seksin ‘spektakolar’ dhe sekretin e lumturisë në çift me Jada Pinkett

Will Smith vazhdon të flasë për jetën e tij personale, gjatë promovimit të autobiografisë “Will”, duke kujtuar ditët e para të miqësisë me gruan tij, Jada Pinkett Smith, dhe seksin “spektakolar” në periudhën e hershme të marrëdhënies së tyre. “Ne pinim të dy, bënim seks disa herë në ditë, çdo ditë” tha Will në një […]

Një çift i ri në “Big Brother VIP”?

Mbrëmjën e djeshme, gjatë spektaklit të “BBV” shtëpisë ju bashkuan edhe dy emra të rinj, Dj PM dhe Dj Dagz të cilët do të luajnë si një person i vetëm. Mirëpo, ky është një fakt i panjohur për pjesën tjetër të banorëve pasi ata nuk jan ënë dijeni të këtij detaji. Dj Pm, që ditën […]

Kanye West këmbëngul që të ribashkohet me Kim Kardashian,po ja çfarë thotë ajo

Kim Kardashian bëri kërkesë për divorc në fillim të këtij viti, por duket se Kanye ‘Ye’ West nuk e ka pranuar se çdo gjë mes tyre ka mbaruar. Reperi 44-vjeçar së fundmi nxiti thashethemet kur iu referua yllit të “Keeping Up With the Kardashians” si “gruaja” e tij dhe u shpreh se ai ende dëshiron […]

Fjolla Morina lë ndjekësit pa fjalë, shfaqet më në formë se kurrë

Fjolla Morina vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet e saj sociale ku shfaqet më në formë se kurrë. Në një psotim të fundit ajo u pa e veshur në të zeza, grim të theksuar dhe flokët i la të lira mbi supe. “Veç po shikojë deri sonte”, ka shkruar Fjolla sipër fotografive që postoi mbrëmjen […]

Tea Trifoni flet pa dorashka

Tea Trifoni mbetet nga ish-konkurrentet më të përfolura. Së fundmi ajo është angazhuar edhe si prezantuese në “Goca dhe Gra” ku shpesh ka zbuluar detaje interesante nga jeta e saj. Tea ka zbuluar se gjatë kohës sa ishte në program dhe ishte në mbi peshë është bullizuar shumë. “Unë madje mendoj se jam një nga […]

Ky i famshëm sapo iu bashkua Instagramit dhe u bë personi i parë që ndjek Beyonce

JAY-Z tashmë ka një llogari zyrtare në Instagram. Llogaria e tij tashmë është verifikuar dhe ka grumbulluar në kohën që flasim mbi 1.9 milionë ndjekës. Ndërsa ai po ndjek vetëm një person – gruan e tij. Mirëpo, edhe Beyonce sapo bëri “follow-in” e parë nga llogaria e saj zyrtare. Edhe pse ka 216 milionë ndjekës, […]

Pse Mbretëresha Elizabeth ka një tunel sekret nën Pallatin Mbretëror?

Mbretëresha Elizabeth ka qenë gjithmonë model sa i përket sjelljes së saj mbretërore para kamerave, por ajo ka edhe një anë rebele që pak e njohin. Sipas thashethemeve mbretërore, ekziston një tunel nëntokësor që lidh një nga pallatet e Mbretëreshës Elizabeth II me një nga baret më ekskluzive të Londrës. Richard Eden, reporteri i familjes […]

Ermal Mamaqi zbulon shifrat, sa janë paguar aktorët e serialit H.O.T?

Qysh nga e diela e kaluar, në ekranin e Tv Klan ka nisur produksioni i Ermal Mamaqit, H.O.T., pjesë e të cilit janë bërë emra të njohur aktorësh shqiptarë. Duke nisur që nga Kastriot Çaushi, Inis Gjoni, Jonida Vokshi, Anais Lika, Amos Zaharia, Irgen Çela e shumë të tjerë, e gjithë trupa e filmit me […]

Pas akuzave të rënda, motra e Zayn Malik jep një paralajmërim për familjen Hadid

Një nga motrat e Zayn Malik, e ka mbështetur këngëtarin pas akuzave të Yolanda Hadid se ai e ka goditur atë. Waliyha Malik ndau një sërë postimesh në Instagram Story të enjten, në mbrojtje të Zayn, pas lajmeve të njëpasnjëshme për akuzën tronditëse të Hadid, si dhe ndarjes së tij nga vajza e Yolanda-s, Gigi […]

Mos vallë mes motrave Libohova gjërat janë prishur, detajet që na futën në dyshime

Ditën e djeshme Eranda Libohova u nderua nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta me çmimin prestigjioz “Mjeshtër i madh”. Në këtë moment kaq të shënuar dhe të rëndësishëm në karrierën e saj ishin prezentë, të afërm, miq dhe kolegë të artistes, por e gjeni dot se kush mungoi? Ishte pikërisht motra e saj, artistja Irma Libohova, […]

Kompozitori i njohur Flamur Shehu në gjendje të përkeqësuar për shkak të Covid

Kompozitori i njohur Flamur Shehu, 77 vjeç është shtruar në QSUT pasi gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar për shkak të Covid-19. Flamur Shehu është autori i qindra këngëve dhe babai i dj Sardit e gazetares se njohur, Fjoralba Mishaxhi e një djali tjetër, jo të njohur për publikun. Ai tashmë ndodhet në terapi intensive […]

Zyrtarisht, Halloween-in e këtij viti e fiton Heidi Klum: Më e frikshme se kaq s’mund të ishte

Kostumet e Halloween-it janë specialitet i Heidi Klum dhe zgjedhja e këtij viti vërteton çfarë sapo thamë! Vit pas viti, supermodelja vjen frymëzon gjithë Instagramin me ide të mirëfillta kostumesh për ditët e frikshme të tetorit. Gjithsesi, zgjedhja e 2021-it duket thjesht jashtë çdo parashikimi! “Kur s’ka më vende në ferr, të vdekurit do të […]

Këta janë 20 burrat më tërheqës në botë, sipas opinionit të njerëzve të zakonshëm!

Së fundmi, rrjeti social Reddit ka bërë një sondazh për personat e famshëm që përdoruesit i konsiderojnë më tërheqës. Njerëzit mund të zgjidhnin këdo që u pëlqente, të famshëm të të gjitha gjinive dhe moshave, madje edhe personazhe filmash. Sipas përdoruesve rastësorë të internetit, 20 burrat më tërheqës janë këta: 20. Jensen Ackles 19. Tom […]

Këto atlete u shitën për më shumë se 1 milion dollarë në ankand. Ç’kanë të veçantë?

Një palë atlete Nike Air Ships, të veshura nga Michael Jordan, janë shitur në ankand për një shifër rekord prej 1.47 milion dollarësh. Ylli i basketbollit i veshi atletet gjatë ndeshjes së tij të pestë në NBA, në sezonin e parë të tij me Chicago Bulls, më 1 nëntor 1984. Këpucët iu shitën koleksionistit Nick […]

Angelina Jolie u pyet për marrëdhënien me The Weeknd dhe ja si reagoi

Prej kohësh përflitet se aktorja Angelina Jolie dhe këngëtari The Weeknd janë më shumë se miq. Madje, dyshja janë parë shpesh në shoqërinë e njëri-tjetrit. Mirëpo asnjëri nuk ka preferuar të komentojë rreth kësaj çështjeje. Së fundmi, Jolie iu shmang pyetjes në lidhje me natyrën e marrëdhënies së saj me The Weeknd gjatë promovimit të […]

Travis Scott, një partner për t’u marr shembull! Ka një arsye pse të gjithë po flasin për të

Burimet thonë ekskluzivisht për HollywoodLife, se Travis Scott ka shkuar përtej parashikimeve, në lidhje me mënyrën se si po kujdeset për Kylie Jenner, gjatë shtatzënisë së saj të dytë. Çifti, të cilët kanë së bashku edhe vajzën Stormi, 3 vjeç, konfirmuan se po prisnin fëmijën e dytë në shtator; dhe sipas një burimi të afërt […]

Nuk paska qenë aspak e lehtë, Manjola Nallbani tregon momentin e vështirë kur u bë nuse

Manjola Nallbani ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar “Vuj moj zemër”. Ditën e djeshme, gjatë një interviste tek “Rudina” ajo ka zbuluar detaje të reja nga jeta e saj. Ajo rrëfeu për publikun emocionet e këngës së re dhe kujtimet e lumtura që ka me të ëmën. “Kujtimi më i lumtur […]

Ky gabim me flokët e Angelina Jolie po komentohet nga mijëra njerëz

Një javë më parë, aktorja e mirënjohur Angelina Jolie shkëlqeu teksa parakaloi në tapetin e kuq  në Los Angeles gjatë premierës së filmit “Eternals”. 46-vjeçarja ishte e shoqëruar nga 5 fëmijët e saj, ndonëse vëmendjen kryesore e morën dy vajzat e mëdha të familjes: Zahara dhe Shiloh. Por duket se gjërat nuk kanë shkuar edhe […]

Drama e “vajzës më të bukur në botë” , ja cfare i ka ndodhur se fundmi

Kur ishte vetëm 6 vjeç, Thylane Blondeau u shpall “vajza më e bukur në botë” nga revista TC Candler. Menjëherë, shumë marka u interesuan për të dhe francezja u bë një modele që fitonte punë në dhjetëra vende evropiane. Por, vitet e fundit gjërat nuk po shkojnë siç duhet për të dhe fajin e ka […]

Nuk do ta besoni, ja sa vite diferencë ka Bora Zemani me ish të dashurin e saj Donald Veshaj

Moderatorja e emisionit me të shikuar në trojet shqiptare ‘Përputhën’, Bora Zemani, shpesh herë arrin të marrë vëmendjen e publikut. Që kur filloj të prezantoj emisionin ‘ Përputhën’, Bora ka arritur të bëhet më e njohur, duke numëruar fansa rreth vetës, Moderatorja, para pak ditësh festoj ditëlindjen e 29-të, por a e dini se sa […]

“Të dua, por si motër”- Deklarata e Granit sëmur këngëtaren, thirret ambulanca në “Big Brother” për Fifin! Ja si ja kthen ajo..

Graniti i tha mbrëmë Fifift se smund të ejnë më shumë se shokë.Fifi i tha konkurrentit që ta linte të qetë dhe të mos i shkonte nga pas, sepse nuk dëshironte të fliste me të Granit Cana: Është zgjatur pak shumë kjo puna jonë edhe ka ardh një moment që ndoshta edhe njerëzit po presin […]

Bora Zemani do të hyjë sot në mbrëmje në shtëpine e Big Brother Vip!

Ne shtepine e Big Brother Vip loja behet gjithnje e më e ashper. Nje nga te nominuarit do te lere shtepine dhe ata jane Semi, Paloma, Ardi ose Kledi. Semi Jaupaj dhe Donald Veshaj vazhdojne udhetimin e tyre ne “Big Brother Vit” ne shoqerine e ngushte te njeri tjetrit. Semi është shoqe e ngushtë me […]

Bill Clinton del nga spitali dhe ka një mesazh për të gjithë

Bill Clinton po rikuperohet pas qëndrimit të tij të fundit në spital. Politikani, 75 vjeç, postoi një video në llogarinë e tij në Twitter të mërkurën, në të cilën ai tha se “ishte shumë i prekur për një mbështetje të madhe” që mori gjatë shtrimit në spital në Qendrën Mjekësore UCI, për një infeksion jo […]

Vuan prej vitesh nga ankthi

Gjatë qëndrimit në shtëpinë e ‘Big Brother’, banorët e njohur mediatikisht, kanë rrëfyer shumë përjetime dhe eksperienca personale nga jeta e tyre. Përballja me ankthin është një temë që sa vjen e diskutohet, por edhe Semi prej vitesh po përballet me të , shkaktarin kryesor të problemeve të shëndetit mendor. ‘’Jam person që dua t’i […]

Kim Kardashian paguan 23 milionë dollarë pas divorcit me Kanye West

Kim Kardashian i ka paguar Kanye West 23 milionë dollarë për të mbajtur shttëpinë në Hidden Hills, që u ble nga ish-çifti në 2014. Medit raportojnë se Kardashian, pagoi 20 milionë dollarë për pronën dhe 3 milionë dollarë për mobiljet, tani ajo njihet zyrtarisht si pronarja e vetme. Ish-çifti e kishte blerë pronën për 20 […]

Në dasmën përrallore të vajzës milionere të Bill GateS

Në janar të vitit 2020, Jennifer Gates, vajza e Bill dhe Melinda Gates , ndau lajmin se a ishte fejuar me të dashurin e saj Nayel Nassar, një sportist që përfaqësoi Egjiptin në Tokio këtë verë. Pas një viti e dhjetë muajsh bashkë, çifti më në fund kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë fundjavën e […]

Ami përgjigjet një herë e mirë për pyetjen që ia bëjnë të gjithë

Producent në disa prodhime kinematografike vitet e fundit, Ermal Mamaqi, pas disa ditësh do të prezantojë edhe “H.O.T” – projekti i fundit i cili ka bërë bashkë emra shumë të njohur aktorësh shqiptarë. Megjithatë, edhe pse ka bashkëpunuar me shumë artistë, Ermali në asnjërin prej projekteve të tij nuk e ka përfshirë bashkëshorten, Amin. E […]

Fifi e thotë troç: Nëse Graniti me puth, do t’ia kthej…

Donaldi ka biseduar me Fifin hapur për raportin e saj me Granitin. Ai ka rrëfyer një bisedë që ka bërë me Granitin për Fifin. Donaldi pranoi se i ka dhënë një shtysë si djali-djalit për ta çuar një hap më tej raportin me Fifin. “Unë e pyeta a të sheh si të dashur dhe ai […]

Pasi refuzoi çmimin “E moshuara e vitit”, Mbretëresha Elizabeth e frikësuar për shëndetin e saj, anulon….

“Mbretëresha ka anuluar një udhëtim në Irlandën e Veriut dhe ka pranuar këshillën mjekësore për të pushuar për ditët e ardhshme”- tha sot Buckingham Palace. Mbretëresha 95 vjeç, thuhet se nuk është në gjendje të kryejë udhëtimin dy-ditor, i cili do të fillonte sot. Monarku ishte caktuar të vizitonte Hillsborough, County Doën sot, ku ishte […]

Arjola Demiri trondit publikun me rrëfimin prekës: Abortova binjakët, tentova vetëvrasjen

Personazhet e njohur që janë bërë pjesë e ‘’Big Brother Vip’’ kanë tërhequr vëmendjen e publikut me shumë prej historive që kanë ndarë nga jeta e tyre; sfida personale e profesionale, zhgënjime e peripeci që u është dashur të kalojnë për të arritur atje ku janë sot. Shumë prej konkurrentëve të këtij edicioni kanë rrëfyer […]

Victoria Beckham e ka tepruar me fillerat në fytyrë dhe rrjeti vetëm për këtë po flet

Victoria Beckham u shfaq në Good Morning America të martën për të diskutuar sukseset e saj, si në familje ashtu edhe në karrierë. 47-vjeçarja ka qenë gjithmonë mahnitëse dhe e kuruar në detaje, por kësaj here diçka nuk u pëlqeu aspak shikuesve. Shumë njerëz iu drejtuan Twitter-it për të diskutuar me të tjerët se çfarë […]

Spërkati me benzin dhe i vendosi flakën ish-gruas blogere, dënohet me vdekje burri në Kinë

Një gjykatë në Kinë ka dënuar me vdekje një burrë, që akuzohet për vrasjen e ish-gruas së tij blogere. Skena horror u regjistrua teksa blogerja ishte në video live në “Instagram”. Ai u pa se si leu trupin e gruas me benzin e më pas i vendosi flakën. Rasti shkaktoi zemërim në të gjithë vendin […]

11 strategjitë e suksesit të Elon Musk

Sipërmarrësi i suksesshëm, Elon Musk, duket se e ka shumë të qartë vizionin për të nesërmen inovative dhe ai nuk ka aspak frikë që ta ndjekë atë. Dhe ajo që mund të bëni ju është të ndiqnin strategjitë e tij. 1.Njohuria është pushtet. Sa më shumë njohur të fitoni gjatë jetës, aq më mirë do […]

Rita Ora nuk i lë aspak vend “imagjinatës”, shfaqet ‘topless’ në fotot e fundit (FOTO)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ndodhet kohët e fundit në Malibu të Kalifornisë. Këngëtarja ndodhet atje për projekte të reja, ndërsa s’ka ngurruar të përditësojë fansat me fotografi nga vizita atje. Pasditen e së enjtes, Ora e shënoi me një sërë fotografish atraktive të publikuara në llogarinë e saj zyrtare në Instagram. Ajo […]

“Mami e babi mund të më nxjerrin jashtë”, Fifi flet për raportin me Granitin

Fifi dhe Graniti pranuan se ndihen shumë mirë me njëri-tjetrin dhe se ndoshta po lind diçka mes tyre. Ndërkohë, dje Fifi ka diskutuar me Palomën dhe Ilirin në lidhje me raportin mes tyre. Ajo ka folur për mënyrën se si mund ta shohin anëtarët e familjes së saj afirmitetin me Granitin. “Në rregull, por edhe […]

Arbër Hajdari zbulon Vlerën, për herë të parë publikisht rrëfen historinë e dashurisë

Në “Rudina” pasditen e sotme ishte i ftuar Arbër Hajdari, nismëtari i njohur i fondacionit “Fundjava Ndryshe”. Përtej projekteve të tij në ndihmë të njerëzve në nevojë, Arbri prej disa kohësh ka marrë vëmendje mediatike për jetën e tij private. Pak kohë më parë, ai është fejuar me Vlera Devollin, një vajzë që vjen nga […]

Sa herë që grinden, North di se si ta bëj Kim-in ‘të ndihet keq’

Kim Kardashian West tregon se vajza e saj e madhe, North, e ka për zakon të kritikojë dekorin e shtëpisë, sa herë që mërzitet dhe ka mosmarrëveshje me Kim. Në një pjesë të re të Ellen Digital’s Mom Confessions, ylli i Keeping Up with the Kardashians, zbulon se 8-vjeçarja North, të cilën e ndan me […]

Këngëtari mirëpret fëmijën e katërt, zbulon emrin e veçantë të bebushit

Usher dhe partnerja e tij, Jenn Goicoechea janë bërë përsëri prindër! Vetëm katër muaj pasi këngëtari njoftoi se ai dhe e dashura e tij ishin në pritje të fëmijës së dytë së bashku, Usher konfirmoi ardhjen e të voglit me një postim emocionues në Instagram ditën e djeshme. “Përshëndetje, emri im është Sire Castrello Raymond. […]

Habit Fifi teksa flet për ish-in

Këngëtarja e njohur Fifi që pas futjes së saj në Big Brother Albania Vip, ka tërhequr mjaft vëmendjen e ndjekësve me sjelljen e saj brenda shtëpisë, ku një ndër arsyet është edhe afrimiteti i madh që ajo ka treguar gjatë kësaj kohe me Granitin. Ndër të tjera Fifit këto ditë ka hapur dhe zemrën me bashkëjetuesit e […]

Kjo është arsyeja pse Aurela Hoxha nuk publikon kurrë foto me partnerin

Lajmin se Aurela Hoxha është bërë mama për herë të parë, na habiti të gjithëve, pasi ndryshe nga vajzat e tjera të showbizit shqiptar, modelja e njohur u kujdes të mos linte asnjë gjurmë në rrjetet sociale. Në “Instagrami-in” e Aurelës gjeje vetëm foto me bikini nga pushimet, apo eventet e ndryshme, ndaj dyshimet u […]

Damiano David i Maneskin pozon teksa vë në fokus të pasmet, ‘shpërthejnë’ komentet

Damiano David nuk ka ndalur së çmenduri fansat me fotot e tij që kur fitoi Eurovizionin me grupin Måneskin, dhe pas fotografive në të cilat pozon krejtësisht lakuriq, ai publikoi një në të cilën fokusi është tek vithet e tij të zhveshura. Shumë pajtohen se Damiano e përdor shumë statusin e tij të sapo fituar […]

Elhaid Cufi rrëfen detaje nga jeta private dhe se si ka tradhëtuar partneren e tij

Shkrimtari i njohur Elhaid Cufi është bërë pjese e konkurrentëve në ‘Big Brother Vip’ ku ka rrëfyer së fundmi disa nga të pathënat rreth jetës së tij private. Teksa ishte në dhomë vetëm me Monika Lubonjën, për të realizuar lojën e javës, Elhaidi tha se e ka tradhtuar një nga partneret që ka pasur. “Po […]

Publikohen fotografi të djemve të Britney Spears që rrallë shfaqen në publik

Djemtë e Britney Spears, Sean Preston dhe Jayden James Federline, rrallë shfaqen në publik dhe në mediat sociale. Eddie Morales, CEO i Movision Entertainment, kohët e fundit postoi fotografi të tyre. Nga rruga, Britney u martua me Sean (16) dhe Jayden (15) me ish-burrin Kevin Federline. Morales është miku i tyre, dhe në përshkrim ai deklaroi […]

Kush kopjoi kë? Plas si asnjëherë mes Noizyt dhe Mozzik

Një postim i Mozzik-ut, përmes të cilit paralajmëron këngën e re, është bërë shkak i një përplasjeje virtuale me Noizy-n. Reperi nga Kosova shprehet se pritet të nxjerrë projektin e parë nga albumi i ri që ka nënkuptuar se mund të quhet “Lamboziki”. “Këtë muaj del konga e albumit me videoklip. Nuk dua me e […]

Pas akuzave të rënda, Marilyn Manson drejt falimentimit, shet vilën e tij luksoze

Marilyn Manson i akuzuar për abuzim seksual po shet vilën e tij  luksoze në Los Angeles për një milion e shtatëqind e pesëdhjetë mijë dollarë. Në fillim të shkurtit të këtij viti, shtëpia botuese anuloi bashkëpunimin e tij pasi u akuzua se ishte abuzuar nga disa gra, të udhëhequr nga ish e dashura e tij. Ai […]

Kim Kardashian shkëlqen me paraqitjen e saj, rrit shikueshmërinë e ‘Saturday Night’

Kim Kardashian ishte moderatorja kryesore e “Saturday Night Live” dhe kjo ndikoi shumë në shikueshmërinë e evenimentit. Ylli i ‘The Keeping Up with the Kardashians” u shfaq e veshur e një jumpuit në ngjyrë rozë që i nxirrte në pah format trupore dhe dukej mjaft këndshëm. Një burim është shprehur se ajo u ndjek nga plot […]

Inida Gjata (Zhaku): Kam ‘daddy issues’

Inida Gjata (Zhaku) është padyshim një ndër ikonat e televizionit shqiptar, medias së shkruar dhe të folur. Kontroverse dhe e drejtpërdrejtë, ajo është kujdesur që të lërë gjurmën e saj edhe kur ishte e ftuar në “Apolitik” me Kelvi Kadillin. Gjatë bisedës plot rrëfime dhe të qeshura, Zhaku shprehet se arsyeja pse asnjëherë nuk është […]

Kim Kardashin shkëlqen e veshur me një pallto që kushton rreth 20 mijë euro

Përpara pjesëmarrjes në “SNL” , Kim Kardashian veshi një pallto tërheqëse për një darkë të martën. Ajo ktheu kokën me veshjen e sipërme Balenciaga që kap vlerën e 20 mijë eurove, e cila kishte mëngë të mëdha dhe shkëlqim të gjithanshëm. Nën stilin ngjyrë hiri, vezullues, Kardashian ishte ende e veshur me veshjen e zezë […]

Adele zbulon pyetjen zemërthyer që i kishte bërë i biri i saj pas divorcit

Artistja Adele ka thyer heshtjen e saj për divorcin nga Simon Konecki, duke kujtuar momentin prekës kur djali i tyre Angelo e pyeti atë: “A nuk e do ti më babanë tim?”. Këngëtarja 33 vjeçare dhe shefi i disa organizatave humanitare, Simon, 47 vjeç, njoftuan se do të ndaheshin në prill të vitit 2019 dhe […]

Kim Kardashianin e kap i ftohti/ Ja si shfaqet rrugeve te New York-ut

Ajo është gati për të shijuar eksperiencën e parë si prezantuese në “Saturday Night Live”. Dhe Kim Kardashian u pa duke u kthyer në hotelin e saj në New York të enjten në mbrëmje pasi hyri për një provë tjetër në ‘Studio 8H’. 40-vjeçarja themeluese e markës “KUWTK” përballoi temperaturat e ftohta me një pallto […]

Arjola Demiri nuk i mban lotët kur kujton fëmijët në Big Brother

Aktorja e njohur shqiptare, Arjola Demiri, po vazhdon të shijojë rrugëtimin e saj të ri në Big Brother VIP. Që në hyrjen e saj në natën e parë, ajo e bëri të ditur se ndodhet atje me shpresën për të fituar çmimin e madh, për t’iu dhënë më të mirën që meritojnë fëmijëve të saj. […]

Java e parë nuk shkon mirë për Fifin në Big Brother VIP – sëmuret dhe përjeton dhimbje brenda shtëpisë

ëngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, është një nga konkurrentet e edicionit të sivjetmë të Big Brother VIP. Në vetëm tri ditë pasi ka nisur rrugëtimin e saj në këtë shtëpi, Fifi nuk është ndjerë mirë, pasi i janë shpërfaqur disa probleme shëndetësore. E gjitha erdhi si pasojë e një helmimi, pasi banorët […]

Shtatzëne për herë të dytë? Loredana publikon foton, detaji që “trazoi” rrjetin

Ish-partnerja e repreti Mozzik, Loredana, ka trazuar sërish rrjetin. Ajo ka publikuar në rrjete sociale një foto ku shihet një atlete bebi dhe krahas saj shkruhet “2?” Kjo ka nxitur dyshime se këngëtarja ka në plan ose do të bëhet nënë për herë të dytë! Nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për ndonjë projekt muzikor, […]

Adele publikon zyrtarisht albumin e ri: Single i parë javën e ardhshme

Vokalistja më e mirë britanike, këngëtarja Adele, ka shpallur albumin e saj të ri, të shumëpritur në studio të quajtur “30”. Ajo gjithashtu njoftoi në Instagramin e saj këngën e parë zyrtare që do të publikohet më 15 tetor të këtij viti. Fituesja e shumëfishtë e Çmimit Grammy postoi një ngacmim të shkurtër në Instagramin […]

Të pasmet në fokus: Bebe Rexha i vë flakën rrjetit në video në e fundit

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ditë më parë u shfaq në kopertinën e revistës “Marie Claire” në Hong Kong. Ajo dha një intervistë rreth më të rejave të saj të fundit në muzikë si dhe dëshirës për ta vizituar së shpejti për një turne kontinentin aziatik. Rexha ndërkohë po vijon të jetë shumë […]

Justin Bieber njoftoi një linjë të produkteve me bazë marihuane, të quajtur ‘Pjeshkë’

Këngëtari kanadez Justin Bieber u bashkua me markën Palms dhe njoftoi një linjë të produkteve me bazë marihuanë. Bieber hyn në tregun e kanabisit duke u bërë partner i Palms në Los Angeles, California. Kjo i dha atij linjën e tij të produkteve, të cilën ai e quajti pas këngës së tij “Peaches”. Në këngë […]

Katy Perry-n në mes të skenës i merret fryma

I fejuari i Katy Perry-t, Orlando Bloom, vrapoi drejt këngëtares gjatë kohës që po performonte në skenë, për t’i zbërthyer korsenë që kishte veshur, pasi nuk e lejonte të merrte frymë. Sipas “The Sun”, 36-vjeçarja pati një incident të vogël gjatë performancës për “Variety Pawer Women”. Një i pranishëm në event filmoi momentin kur këngëtarja […]

Rikthehet Zana Krasniqi, nga modelingu në një ‘pasarelë’ më të guximshme

Modelja e njohur Zana Krasniqi është e njohur nga të gjithë si një prej ikonave të bukurisë shqiptare jo vetëm brenda kufijvë tanë, por edhe jashtë tyre. Që kur ishte mjaft e re, Zana fitoi kurorën e bukurisë ‘Miss Kosova 2008’ dhe pas saj, edhe ‘Miss Universe 2008’. Pasi nisi një karrierë në fushën e […]

“Ndaj të gjitha rrobat me burrin tim

Një grua ka zbuluar se si kursen para kur blen rroba të reja, të cilat i ndan me bashkëshortin e saj. Grace Surguy nga Nottingham, i pëlqen që të bëjë “shopping”, por çmimet janë të shtrenjta. Por së fundmi, ajo ka kursyer 764 paund në gardërobën e saj të re të dimrit. 34-vjeçarja ka treguar […]

Kjo është historia e dashurisë që Lori Hoxhës i ka mbetur në kujtesë që fëmijë

Mbrëmjen e djeshme u transmetua në “Top Albania Radio” intervista eksluzive e producentes së këtij spektakli, Lori Hoxha. Në një bisedë me gazetaren Jonida Aliçkollin, Lori zbuloi shumë detaje lidhur me “reality show-n”. Mirëpo, nuk kishte si të mos flitej për “Big Brother”, versionin klasik, në këtë intervistë. E pyetur se cilat janë episodet më […]

Mariza Ikonomi ndan detaje nga jeta private

Këngëtarja Mariza Ikonomi  pas shumë kohësh ka folur për herë të parë rreth jetës private dhe dashurisë që po përjeton në këto ditë. Ajo është një nga këngëtaret më të dashura pasi ka qenë pjesë e televizionit që në një moshë shumë të vogël, por rrallë herë ndan pjesë nga jeta personale me publikun. Në […]

Elton Deda kritikon publikisht albumin e Elhaida Danit, Aurela Gaçe i del në mbrojtje

Këngëtarja e dashur shqiptare Elhaida Dani ka publikuar mbrëmjen e djeshme albumin e titulluar “Zanin”. Artistja mbajti mbrëmjen e djeshme një koncert për të prezantuar atë. Albumi përbëhet nga 5 këngë “Zanin”, “Jam betu”, “Kënga jonë”, “Amore”, “Hajmali”, që gjenden edhe në You Tube. Elhaida ka marrë mbështetje të shumtë jo vetëm nga dëgjuesit e […]

Anila Basha: Mëmësia më ka bërë një tjetër njeri

Anila Basha nënë, është një tjetër njeri. Kështu shprehet ajo në një intervistë Te Rudina, ku tregon se marrëdhënia me çdo njeri në punë apo në shoqëri, ka ndryshuar shumë që kur Arisi edhi në jetë. “Nuk jam më ajo goca nervoze që kam qenë, kërkuese, këmbëngulëse. Edhe kur ndodh ndonjë gjë në punë tani, […]

Përfshihet nga zjarri shtëpia e aktorit amerikan Will Smith

Shtëpia e aktorit Will Smith dhe gruas së tij Jada Pinkket-Smith është përfshirë nga flakët. Ende është e paqartë se çfarë ka ndodhur saktësisht në pronën e tij në Calabasas, raporton Page Six. Imazhet dhe videot e marra në shtëpi tregojnë se diçka ka ndodhur në shtëpinë e tyre. Sipas një dëshmitari, askush nga ata […]

U rikthyen pas 17 vitesh, Ben Affleck flet për herë të parë për lidhjen me Jennifer Lopez: Jam i mahnitur nga…

Ben Affleck ka folur për herë të parë për romancën që ka rinisur me Jennifer Lopez, pas gati 20 vitesh. “Unë mahnitem nga efekti i Jennifer në botë,” tha fituesi i Oscar, 43 vjeç, Adweek në një intervistë të botuar të dielën. “Më së shumti, si artist, unë mund të bëj filma që argëtojnë njerëzit. […]

Ishte live në “Instagram”, modeles së njohur i del gjoksi teksa…

Modelja britanike, Trinny Woodall, ka dalë aksidentalisht “topless” teksa ishte live në “Instargram”. Ajo ishte duke provuar disa rroba live, ku reçipetat iu ngritën lart dhe i doli gjoksi. 57-vjeçarja, e cila u bë e famshme në programin “What Not To Wear”, u trondit kur pa se ndjekësit e shumtë i panë gjoksin. “Çfarë reçipetash […]

“Ende nuk e besoj që jemi fejuar”/ Britney Spears rikthehet në Instagram pas një pushimi të shkurtër

Britney Spears është kthyer në Instagram më pak se një javë pasi deklaroi një “pushim të vogël nga mediat sociale” për të festuar fejesën e saj me Sam Asghari. Këngëtarja e “Toxic”, 39 vjeç, mbishkroi dy selfie të saj të hënën: “Disa fotografi nga arratisja ime e fundjavës për të festuar fejesën time me të […]

Njihuni me yllin londinez të pistave të modës

Iris Law ka treguar trupin e saj seksi në një minifund derisa ka pozuar foto nga banjo pas Javës së Modës në Londër. Ajo ka qenë shumë e zënë gjatë Javës së Modës në Londër, derisa ylli është shndërruar në atraksion edhe me paraqitjet e saj nëpër “ahengje”. Iris Law ka treguar asetet e saj […]

Ditëlindja kthehet në “tmerr” për aktoren amerikane

Ajo që ishte parashikuar të ishte një festë e bukur ditëlindjeje, është kthyer në një tmerr të vërtetë për aktoren amerikane Nicole Richie. Kjo e fundit, ishte duke fryrë qirinjtë në vigjilje të ditëlindjes së saj të 40-et, ku ndodh një episod i pa hijshëm. Gjatë këtij momenti, Nicole, ndez aksidentalisht flokët me qirinjtë e […]

Me bekimin e fëmijëve tanë dëshirojmë të kurorëzojmë dashurinë, Rudina Dembacaj zbulon ftesat e martesës

Disa ditë më parë, e ftuar në një nga programet e pasdites Rudina Dembacaj zbuloi se ajo dhe Mark Frroku duan ta kurorëzojnë dashurinë e tyre në kishë, por kjo nuk paska qenë thjeshtë një dëshirë a plan. Rudina qenka duke u marrë me organizimin e ceremonisë dhe të ftuarit kanë ftesat në duar. ‘Me […]